Její pejsek umíral, tak pro něj připravila poslední, velmi dojemné překvapení

Majitelka umírajícího psa se s ním chtěla rozloučit opravdu mimořádně. Dopřála mu to, co nejvíc miloval. Přivezla mu sníh.

Husky na dlažbě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí si se svými čtyřnohými mazlíčky vytvoří opravdu pevné pouto a často se z nich stanou nerozluční přátelé. Bohužel však mnohem častěji páneček svého věrného přítele přežije a musí se s jeho ztrátou vyrovnat. Když jedné mladé ženě umíral na rakovinu její milovaný pes, rozhodla se, že ho překvapí. Do akce se však muselo zapojit více lidí, aby mohli tento neobvyklý plán uskutečnit.

Miloval sníh už odmalička

Ashley si před několik lety adoptovala štěně fenky z útulku. Dostala jméno Spunky a brzy se z nich stali nejlepší kamarádky. Tou dobou Ashley nastupovala na vysokou školu ve Wisconsinu. Ten leží na severu Spojených států amerických a zimy tu bývají dlouhé a plné sněhu. Spunky tak byla odmalička zvyklá na sníh a milovala ho.

Celé hodiny si dokázala ve sněhu hrát, skákat do závějí a zima jí vůbec nevadila. Byla také do zimy patřičně vybavená, a to díky svému hustému kožíšku. Po čtyřech letech, když Ashley dostudovala, se však přestěhovala do Texasu. A tady panuje po většinu roku teplé počasí a o sněhu si tu mohou nechat jen zdát.

Když 12leté fence veterinář diagnostikoval rakovinu, která se rychle šířila, sdělil Ashley, že by bylo lepší nechat Spunky utratit. Ashley na jeho doporučení přistoupila, protože nechtěla, aby se trápila bolestmi. Ještě předtím jí však chtěla udělat krásné rozloučení. Věděla, že Spunky miluje sníh, a tak přemýšlela, jak jí ho v rozpáleném Texasu dopřát.

Její přátelé pronajali stroj na výrobu sněhu

O jejím záměru se dozvěděla skupina přátel, milovníků zvířat, kteří se rozhodli, že Ashley pomohou. Pronajali stroj na výrobu sněhu a přivezli ho před Ashleyin dům. Za chvíli se už na trávník snášely první sněhové vločky. Spunky v první chvíli příliš nechápala, co se děje. Umělý sníh totiž není studený jako ten, na který byla zvyklá. Když však viděla, jak je její panička nadšená, řekla si, že je to v pořádku.

Ve videu se můžete podívat, jak Spunky naposledy zasypávají sněhové vločky, které tolik miluje. Ashley sama přiznala, že pro ni bylo velmi důležité, aby Spunky věděla, jak moc ji miluje a jak ji mrzí, že se spolu musí rozloučit. Tyto poslední momenty však zůstaly zaznamenané a Spunky bude v srdci Ashley už navždy. Jako pejsek, který miloval sníh.

Jak se vám líbí toto dojemné gesto paničky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články