Pes našel opuštěné dítě uprostřed sibiřské noci. Dva dny jej zahříval vlastním tělem

Sibiř není úplně tím nejdokonalejším místem k životu. Je krutá a dokonce i dospělí jedinci nikdy nechodí ven na dlouhé vzdálenosti sami. Natož bezbranné děti, které v takovém prostředí mají nulovou šanci na přežití.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Sibiř není úplně tím nejdokonalejším místem k životu. Je krutá a dokonce i dospělí jedinci nikdy nechodí ven na dlouhé vzdálenosti sami. Natož bezbranné děti, které v takovém prostředí mají nulovou šanci na přežití. Stručně řečeno, ztratit se tady v podstatě znamená jistou smrt.

iKrutá sibiř

Opuštěné dítě v mrazivé noci

Takže když bezcitná matka opustila své malé dítě v mrazivé a chladné sibiřské noci, nikdo si nemyslel, že by malé stvoření mohlo přežít. Teploty se pohybovaly na -12 stupních, navíc kojenec neměl šanci na jakýkoli pohyb směrem k domovu.

iV takovém prostředí by nikdo neměl zůstávat sám

Situace se zdála beznadějná

Situace vypadala pro dítě více než nepříznivě, ale to by jej nesměl najít tento úžasný pes. Když zahlédl malého chlapce, okamžitě věděl, co musí udělat. Objal dvouleté dítě a díky své huňaté srsti mu dodával teplo a zahříval jej. Takto zůstali celé dva dny. Je neuvěřitelné, že nakonec byli oba nalezeni a i přesto, že dítě trpělo podchlazením, bylo naživu.

iDvouletý chlapec byl zachráněn před jistou smrtí

Matku čeká tvrdý trest

Bezcitná matka malého chlapce nyní čelím zaslouženým obviněním a nemine ji tvrdý test. Nyní je ale důležité, že chlapec je v pořádku, a to především díky úžasným psům trénovaným pro orientaci a záchranu na podobně krutých místech. Pes je skutečně nejlepším přítelem člověka a nikdy vás neopustí, ať to stojí cokoli.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články