Pejsek se zraněnou nohou pochopí, že mu žena přišla na pomoc, a skočí jí do náruče

Žena jej našla u krajnice ve velmi bídném stavu. Potřeboval akutní operaci dvojité zlomeniny. Takových nalezenců však stále přibývá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V redakci nám opět přistál příběh o záchraně pejska, který byl opuštěný a zraněný daleko od civilizace. Jeho zachránkyní se stala žena, která se ve správném čase nacházela na správném místě. Tím byla odlehlá venkovská cesta, kterou využila pro výlet do přírody. U krajnice se nacházel souvislý porost bodláků. A v tom žena zaznamenala určitý pohyb.

Šance na záchranu

Jelikož měla strach, aby jí přes cestu nepřeběhlo divoké zvíře a nevznikla dopravní nehoda, tak u hustého křoví zastavila a vystoupila z vozu. Čekala cokoliv, ale kulhajícího a sešlého psa ne. Řidička nebyla jediná, kdo byl ze setkání překvapen. Pejskovo překvapení téměř okamžitě přerostlo v nadšení. Vycítil svou šanci na záchranu a od své objevitelky se nechtěl hnout ani na krok.

Bylo vidět, že je jeho zdravotní stav velmi bídný. Kromě zraněné nožky byl nepřirozeně vyhublý a strhaný. O pejskovi v podobném stavu jsme již informovali na našem webu DámskýDeník. V průběhu dalšího vývoje pejskovy záchrany dostal jméno Vlad. Vlad následně vyskočil do kufru ženina auta s nově nabytou nadějí na svou záchranu.

Odchyt mazlíčka za desetitisíce

O jeho stavu hovoří také fakt, že byl tak hladový, že se pokusil sníst balíček kapesníků, které měla žena v boční přihrádce. Vlada následně předala záchranné organizaci Howl Of A Dog. Veterináři odhalili dvojitou zlomeninu nohy a těžkou podvýživu. Vlad tak podstoupil akutní operaci a další časově náročný ozdravný proces. Poté se zapojil do procesu adopce, kde se jej ujala nová rodina. Ta mu dala také nové jméno Buddy.

Pokud byste se někdy ocitli v podobné situaci jako tato žena, u nás v České republice můžete využít organizaci Zvíře v tísni. Zmíněný spolek pro pomoc zvířatům má své názory a principy, které hlásá. Mezi nejdůležitější body jeho fungování patří například sterilizace zvířat bez průkazu původu nebo těch obecně opuštěných.

Situace v České republice

Kromě toho by se spolek rád zaměřoval na osvětu lidí, a hlavně dětí na školách. Již ze své podstaty se staví proti jakémukoliv neetickému chování vůči zvířatům, jako je týrání a hromadné množení. Obyvatelé odlehlejších oblastí se shodují na tom, že se opuštěných zvířat objevuje stále víc a víc. Mnohdy jde však o domácí mazlíčky, kteří jednoduše utekli ze svých domovů. Jejich nalezení přitom stojí jejich majitele až desítky tisíc, jak píše informační web Finanční a ekonomické informace.

Pes iZdroj fotografie: Pixabay

Češi berou své miláčky jako plnohodnotné členy rodiny, kteří pro ně mají nevyčíslitelnou cenu. To dokládá případ rodiny z Kolínska, která vypsala odměnu sto tisíc korun za nalezení jejich psa a feny. Profesionálnímu pátrání po ztracených psech a dalších domácích mazlíčcích se věnuje organizace Psí detektiv. Za celou dobu své činnosti zaznamenala více než deset tisíc úspěšných případů.

Jaké máte zkušenosti se záchranou psů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články