Nemocný muž nutně potřeboval transplantaci ledviny. Když po operaci viděl dárce, rozplakal se

Ne každý člověk má to štěstí, aby měl všechny své orgány zdravé. Tento muž potřeboval akutně transplantaci ledvin. Následně se rozplakal, když zjistil, kdo je jeho dárcem.

Nemocnice i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří lidé se po narození mohou potýkat s tím, že jim ne všechny orgány fungují standardně. Naopak další lidé takovou skutečnost zjistí až během svého života. Příčiny špatně fungujících či zcela nefunkčních orgánů mohou být různé. Spousta lidí si za takovou skutečnost může sama, ale někteří jsou v tom nevinně. Například v pražském IKEMu bylo v roce 2022 transplantováno celkem 300 ledvin. Tento muž jeden takový orgán potřeboval také. Když následně zjistil, kdo byl jeho dárcem, na místě se rozplakal.

Muži nefungovaly ledviny

Tento muž zasvětil celý svůj život tvrdé práci, aby se jeho rodina měla co nejlépe. Jednoho dne mu však začalo být špatně, a tak se rozhodl zajít k lékaři. Ten měl podezření na to, že jeho ledviny nefungují standardně. Muž tedy podstoupil řadu testů, aby se zjistilo, zda se jedná jen o banální onemocnění, nebo nějaký vážnější problém. Výsledky testů byly velmi znepokojivé. Jeden z nich dokonce prokázal, že ledviny muži nefungují prakticky vůbec a bude potřeba jejich transplantace. To byla pro celou rodinu šokující zpráva.

Transplantace byla akutní

Kvůli svému zdravotnímu stavu neměl muž ani čas na to, aby mohl počkat na některého z dárců ledvin. Jeho dcera se mu tak nabídla, že mu daruje jednu svou. To však rázně zamítl se slovy, že jeho dcera má celý život před sebou, což se o něm říct nedá. O darování ledvin mezi nejbližšími jsme již na DámskémDeníku psali v příběhu, který měl velmi zajímavou zápletku. Otec dcery se tedy nakonec rozhodl, že si ledvinu vezme od jednoho z anonymních dárců. Nebylo na co čekat a lékaři začali připravovat vše na operaci.

Operace dopadla dobře

Muž podstoupil transplantaci ledvin velmi rychle po své diagnóze, jelikož čas zde hrál zásadní roli. Operace proběhla bez sebemenších komplikací a vše dopadlo výborně. Darovaná ledvina muži začala spolehlivě fungovat a on si tak nadále mohl užívat svého života. Ihned, jak to bylo možné, muže navštívila jeho dcera. Byla velmi ráda, že je zdravý a jeho zdravotní problém se podařilo velmi rychle vyřešit. Během jejich rozhovoru mu také oznámila jednu skutečnost.

Otec se rozplakal

Dcera svému otci oznámila, že anonymním dárcem jeho ledviny je ve skutečnosti ona. Pro anonymitu se rozhodla z toho důvodu, že by vědomě od ní ledvinu nikdy nepřijal. Její otec začal dojetím okamžitě plakat a v tu chvíli mu bylo jedno, že ho jeho dcera nakonec neposlechla. Video z této dojemné chvíle (které rozplakalo nejednoho člena redakce) bylo zveřejněno na kanále Good Morning America.

Časem se ovšem ukázalo, že otec měl o dceru největší strach hlavně proto, jelikož před několika lety již přišel o svého syna kvůli rakovině. V České republice na tuto nemoc zemře ročně přibližně 50 dětí, jak píše Deník.cz. Není tedy divu, že se otec o svou dceru tak bál.

O jaké nejzajímavější transplantaci jste slyšeli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články