Její otec zemřel, i tak ale nezmizel z jejího života. Rozhodl se udělat něco, čím se jí bude neustále připomínat

Otec věděl, že kvůli smrti nejspíše brzy zemře a zanechá na světě dceru, která bude muset žít bez něj. Proto vymyslel plán, jak udělat, aby měla dojem, že je na narozeniny vždy s ní.

kytice i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud dítě od malička vyrůstá s matkou i otcem, vytvoří si k nim velice silné pouto, které jen tak něco nerozdělí. V dospělosti se ale mnoha potomkům stane, že jejich rodič zemře. Se ztrátou jednoho z rodičů přichází také velký smutek a bolest, která už jen tak nezmizí. Tento otec měl velice vážnou nemoc a věděl, že nejspíše brzy zemře. Aby se však dceři neustále připomínal, vymyslel plán.

Děti jsou na rodiče velice fixované

Každé dítě je jako malé velmi fixované na své rodiče, jelikož se o sebe neumí samo postarat. V průběhu dospívání se však od rodičů lehce vzdaluje, jelikož poznává svět, lidi a už nemá čas pouze pro rodiče, ale i pro své hobby a další aktivity, kterými si prochází každé dítě. V dospělosti už se děti se svými rodiči nevídají každý den, ale pouze občasně, když se sejdou na návštěvu. Některé děti si však k rodičům udělají velice silné pouto a dospívání nebo dospělost nezmění jejich potřebu se vídat denně.

Smrt rodinných příslušníků je velmi bolestivá

Pro každého je smrt blízké osoby velice těžká záležitost. Pokud se navíc jedná o smrt, kterou nikdo nečekal, o to větší šok člověk zažívá a také se o to více trápí. Většina lidí přemýšlí nad tím, proč tento člověk musel již odejít a také je pro ně velice těžké se smířit s tím, že s touto osobou se již nikdy neuvidí. I když se říká, že čas zahojí všechny rány, tak bolest po smrti rodičů u mnoha lidí neodejde a spíše se změní na velice častý smutek, protože člověk neustále vzpomíná.

Hodně lidí se vyrovnává se ztrátou blízké osoby svým vlastním způsobem. Někteří lidé si často prohlíží společné fotografie, jiní si píšou deník, kam vypisují všechny své zážitky / vzpomínky a někdo chodí na hřbitov, kde je pochován zesnulý a povídají si s ním téměř stejně, jako když za tímto člověkem chodil na návštěvy. I když pro někoho mohou být podobné způsoby podivné, je potřeba zmínit, že u osoby, která truchlí, je důležité, aby si našla vlastní způsob, jak se se ztrátou dokáže vyrovnat lépe a příliš se netrápila.

nebe iZdroj fotografie: Depositphotos

Dívce zemřel otec v mladém věku

Tato dívka vyrůstala po boku svého otce i matky, ale jednoho dne rodinu čekal velký šok. Otec byl totiž nemocný a po čase věděl, že už mu nezbývá moc času. Zároveň si uvědomoval, že na světě zanechá svou mladou dceru, které bylo teprve 16 let. Vymyslel tedy plán, aby si jej jeho dcera mohla pravidelně připomínat. V květinářství si předplatil službu, aby jeho dceři každý rok na narozeniny dovezli obrovskou kytici i po jeho smrti. Jednoho dne však přišla i zpráva od otce.

Když bylo dívce 21 let, dostala od svého otce opět kytici na narozeniny, ale tentokrát byl u ní i vzkaz, který dívku rozesmutnil a zároveň dojal. Od smrti svého otce dostávala každý rok velkou kytici na narozeniny a když jí bylo 21 let, přišla jí poslední, u níž byl i vzkaz. V tom jí otec psal, že toto jsou poslední květiny, dokud se znovu nestřetnou. Dále dodal, aby se dívka netrápila, byla šťastná a užívala si života, protože se znovu opět shledají. Dívka zveřejnila svůj příběh a fotografie květin na sociální sítě. Zde se stal příspěvek virálním a dojal mnoho lidí.

Jakým dalším způsobem by se člověk mohl připomínat po své smrti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články