Holčička porazila leukémii na své 6. narozeniny! Její otec vypráví její příběh tím nejdojímavějším způsobem

Teprve šestiletá dívka se utkala s leukémií a po náročném a bolestivém boji zvítězila. Její otec se nyní dělí o své dojmy z této děsivé a smutné zkušenosti.

Dívka se leukémií i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Otec nemocné dívky se rozhodl, že bude mluvit o peklu, kterým si jeho dcera Pearl musela projít. Je pro něj totiž velmi důležité, aby rodiče po celém světě věděli, jak se zachovat v situaci, ve které se nacházel on v roce 2019. Moc dobře si uvědomuje, jak těžké období to bylo, a proto doufá, že jeho vyjádření pomůže rodičům po celém světě, kteří řeší vážné onemocnění svého dítěte. Jeho slova jsou plná emocí a lze z nich vyčíst, jak těžké to pro něj bylo. 

Zákeřná nemoc

21. listopad 2019, osudný den, který navždy změnil život otce a jeho šestileté dcerky. Pearl se necítila dobře, a tak tatínek reagoval, jak by reagoval každý rodič. Poslal ji do postele, uvařil jí čaj a doufal, že se jí udělá dobře. Její zdravotní stav se ale nelepšil, a proto se rozhodl, že ji odveze do dětské nemocnice. Pak nastal obrovský šok. Perl byla diagnostikována leukémie – rakovina krve. Lékaři k nim museli být upřímní, sdělili jim tedy, že to bude tvrdý boj. Tatínka ale ujistili, že vše bude v pořádku.

Obtížný boj

Tatínek si musel brát často volno v práci, aby mohl být se svou dcerou v nemocnici. Na zaměstnání neměl ani pomyšlení, nedokázal se do nej vrátit s vědomím, že je od Pearl tak daleko. Během následujících dvou let Pearl podstoupila chemoterapii a velmi složitou operaci. Pro oba, Pearl i otce, to bylo opravdu těžké období. Otec byl velmi nervózní a každý den se obával toho, co by se mohlo stát. Ačkoli se snažil myslet pozitivně, neustále měl obrovský strach, že jeho dcera boj s nemocí prohraje. 

Matka s nemocnou dcerou iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejnáročnější období

Byly to dlouhé 3 roky plné nejistoty a obrovského strachu. Nakonec se ale ukázalo, že je Pearl obrovskou bojovnicí. V březnu loňského roku ukončila léčbu a zvítězila nad rakovinou. Dnes je šťastnou a zdravou dívkou s výraznou osobností a smyslem pro humor. Zážitky, které rodina prožila, navždy změnily její život. Díky tomu ale oba s otcem zjistili, co je nejdůležitější – rodina, láska a víra.

„Každý den jsem brečel, celé tři roky jsem žil ve strachu, že o svou holčičku přijdu. Lékaři mě neustále ujisťovali, že vše dopadne dobře, a mně nezbývalo nic jiného, než jim věřit. Kompletně nám to změnilo život. Pevně věřím tomu, že vítězství nad rakovinou zařídila naše láska a víra. Pokud procházíte něčím podobným, věřte, že to bude v pořádku. Právě víra je v boji proti rakovině tím nejdůležitějším,“ apeluje otec na rodiče, kteří si prochází stejnou zkušeností jako kdysi on.

Co na vzkaz otce říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články