Svobodný otec jednoho dne zmizí z práce. Když jeho kolegové zjistí důvod, obětavě pracují místo něho

Neměl jinou možnost než odejít z práce. Jeho kolegové se spojili a každý den za něj pracovali pro dobrou věc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každé pracovní místo má svůj kolektiv. Samozřejmě, že byste si vždy raději zvolili ten, kde jsou milí a sympatičtí lidé. Mnohdy si však nemůžete vybrat, jakou skupinu spolupracovníků zrovna budete pravidelně navštěvovat. Když však natrefíte na ideální kolektiv, mohou vám přátelské vztahy s ostatními kolegy mnohé usnadnit. Zářným příkladem je tento svobodný tatínek.

Zesnulá manželka

Andreas Graf měl spokojenou rodinu. S manželkou a malým synem sdíleli ideální rodinnou harmonii. Jejich idylku však narušila zákeřná nemoc, jak píše stránka Newsner. Onemocnění srdce postihlo jeho ženu, která na jeho následky bohužel zemřela. Na světě tak zanechala šestatřicetiletého Andrease s malým chlapečkem. Tady jejich rodinné neštěstí však nekončí.

Když byly malému Julianovi tři roky, lékaři mu diagnostikovali leukémii. Zdravotnický web Linkos uvádí, že samotná leukémie tvoří až 30 % nádorů v dětském věku. V naší populaci připadá diagnostika tohoto onemocnění na celkových 5 nových případů na 100 000 dětí ve věku 0–18 let. V České republice je každým rokem průměrně diagnostikováno 81 nových případů dětské leukémie. Jedna zdravotní sestřička se dětem trpícím tímto onemocněním snaží alespoň trochu zlepšit náladu. O tom, jak to dělá, jsme na DámskémDeníku již psali.

Synova leukémie

Je pochopitelné, že chtěl být Andreas po boku svého nemocného syna. A to v co nejlepších časových možnostech. Mělo to však jeden háček. Po náročné a neúspěšné léčbě manželky mu již nezbylo osobní volno, které by mohl na léčbu syna čerpat. Když si myslel, že je v koncích, objevili se v jeho okolí strážní andělé. Šlo samozřejmě o jeho spolupracovníky, kteří se dozvěděli o stavu jeho syna Juliana.

Stránka SdílejteTo uvedla, že muži neváhali ani vteřinu a začali společně vymýšlet plán, jak Andreasovi ulehčit. Vymysleli, že si rozdělí hodiny, které by jinak normálně odpracoval, a tak mu zajistí běžný finanční příjem, zatímco bude moci být se synem. Co na to říct? Kdo by si nepřál takové kolegy. Jejich gesto pro muže, který se pere statečně se všemi překážkami, je nepřekonatelné a rozhodně hodno obdivu.

Jaký dobrý skutek jste naposledy pro někoho udělali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články