Opustil svého nemocného psa a nechal ho napospas osudu. Pejsek nakonec dostal druhou šanci

Někteří lidé jsou vůči zvířatům bezcitní. V tomto případě nechali nemocného psa na ulici, který potřeboval operaci. Když jej našla tato žena, postarala se o něj a zachránila mu život.

Smutný pes i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé si častokrát pořídí domácího mazlíčka bez toho, aniž by si pořádně rozmysleli, zda mají finanční prostředky, čas a ochotu se o zvíře starat několik let. V horším případě koupí mazlíčka dětem na hraní a když děti přestane bavit, rozhodnou se zvířete zbavit. Tato rodina měla doma psa, který nutně potřeboval operaci kvůli rakovině. Když se ale dozvěděli, že by je operace vyšla draze, nechali psa na ulici.

Lidé nad pořízením zvířete častokrát nepřemýšlí

Mnoho lidí se v životě z ničeho nic rozhodne, že by chtěli nějaké zvíře. Toto rozhodnutí bývá ale častokrát velice rychlé a tyto osoby si nedají dostatek času na to, aby si uvědomili všechny fakty. Tím prvním je to, že každé zvíře potřebuje hodně společnosti a také času. Například se psem si člověk musí hrát, dělat mu společnost a chodit s ním pravidelně na procházky. Také je dobré promyslet, zda pes nebude polovinu dne zavřený doma, kde bude sám. V takové chvíli by lidé mohli mít problémy se sousedy, protože by pes mohl sám doma štěkat.

Dále by lidé měli mít nejen finance na jídlo, hračky a potřeby, ale také finanční rezervu na nečekanou léčbu. Zdravotní problémy se mohou u zvířete objevit vcelku nečekaně a léčba může být drahá. Dále je dobré mít přátele nebo nějakou osobu v rodině, která se v případě vaší nepřítomnosti o psa postará. Tyto faktory však většina lidí nepromyslí a poté mají potíže, co udělat se zvířetem, o které se nemohou dále starat nebo nemají finance na léčbu.

Zvířata potřebují často veterinární péči

I u zcela zdravého zvířete se může jednoho dne objevit problém, který nikdo nečekal. Nemocné zvíře potřebuje pravidelnou veterinární péči, která není zrovna nejlevnější a také musí mít člověk čas na to, aby psa mohl k lékaři vzít. Tito majitelé přišli jednoho dne do ordinace se psem, který měl očividně obrovský nádor za přední packou a lékaři se divili, že majitelé tento problém nezačali řešit již dříve. Když lékař řekl majitelům cenu za léčbu zhrozili se. Poté udělali to nejhorší, co mohli. Zvíře vyhodili na ulici a dále se o něj nestarali.

Smutný pohled psa iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena našla psa na ulici

Když šla jednoho dne po ulici žena, která se stará o opuštěné psy, které se potulují na ulici, nemohla uvěřit tomu, že někdo nechal zajít tak daleko tento nádor. Když psa přivedla k veterináři, bylo zjištěno, že je mu asi 8 let, a proto by měl zvládnout operaci v pořádku. Také bylo zjištěno, že je nádor zhoubný, ale nikam jinam se nedostal. Veterinář se tedy rozhodl psa operovat. Operace dopadla v pořádku a pes se rychle uzdravil.

Žena, která pejska našla, si jej nechala u sebe až do chvíle, dokud se zcela neuzdravil. Až poté začala pejskovi hledat nový domov a měla velké štěstí. O pejska se totiž přihlásila nová rodina, která by mu ráda dopřála nový domov a mnohem hezčí život, než který měl doposud. Nyní má pejsek novou rodinu a žena, která jej našla na ulici, pravidelně dostává fotografie a videa, na kterých vidí, jak se mu skvěle daří.

Jaký trest byste uložili lidem, kteří nechali nemocného psa na ulici?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články