Nešťastný zubožený pes se toulal ulicemi a čekal, až si ho někdo všimne. Nakonec se dočkal pohádkového konce

Nebohý opuštěný pes už pár měsíců bloumal ulicemi rozlehlého města a doufal, že konečně upoutá něčí pozornost. Nakonec se však dočkal skvělého konce.

opuštěný i Zdroj fotografie: Ivan Bandura / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pro psa je naprosto zničující pocit, být opuštěn jeho milující rodinou. Přesně to ale bohužel potkalo Raye, osmiletého labradorského retrívra, který se několik měsíců toulal kalifornským městem Torrance. Jeho rodina ho vyhodila na ulici, a on tak neměl na výběr. Svým smutným výrazem dojal internet a brzy se dočkal skvělé věci.

Zdravotní problémy mu braly energii

Na videu je vidět Ray jedoucí na korbě auta poté, co byl odchycen dobrovolníky z útulku. Je patrné, že trpí obrovským množstvím neduhů, které ho dlouhou dobu vysilovaly. Jeho oči jsou viditelně podrážděné, tečou mu slzy a značná část srsti, zejména na ocasu a na zadních končetinách, mu vypadává v důsledku hlubokého poranění kůže.

Dojemně smutný pohled

Je ale jedna věc, kterou si Ray diváky na internetu skutečně získal. Na první pohled jim bylo jasné, že musí jít o mírumilovného a neskutečně laskavého psa, protože se do kamery dívá opravdu neuvěřitelně smutnýma očima. Jako by mu bylo líto všechno, co mu jeho původní rodina způsobila, jako by prosil, ať se jej někdo hodný ujme.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dobrovolníci dělali, co mohli

Díky jeho přívětivé povaze ho naštěstí dobrovolníci z útulku rychle odchytili. Byli připraveni udělat vše, co bude v jejich silách, aby Rayovi vrátili nejen zdraví, ale také dobrou náladu a chuť do života. Nejprve mu proto zajistili komplexní léčbu zaměřenou zejména na kožní problémy, poté se rozhodli vyvěsit na internet nabídku adopce.

Lidé nechtějí staré psy

Bohužel je známo, že lidé si z útulku neradi berou staré psy, všichni by preferovali spíše štěně, které si sami vychovají. Jenže Rayův smutný výraz naštěstí zapůsobil na jeden manželský pár, kteří okamžitě zareagovali na dostupný inzerát a přijeli pro pejska už za dva dny. Ray získal znovu milující náruč, rodinu a novou naději, že se věci mohou obrátit k lepšímu.

Jaký máte názor na adopci starých psů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články