Nemá nic, a stejně se podělí. Opuštěné štěňátko nabídne zachráncům poslední kousek jídla

Toto opuštěné štěňátko nemělo vůbec nic. Přesto se rozhodlo se záchranáři rozdělit o poslední kousek jídla. Dojemné video později zveřejnili na YouTube.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Smutný příběh malého pejska jménem Gunnar chytil za srdce statisíce lidí. Jeho majitelé neměli chuť se starat o něj, jeho sourozence a maminku, a tak se je rozhodli utratit. Gunnara našli kolemjdoucí na dvorku za domem těchto lidí, byl sice v hrozném stavu, ale smrti o vlásek unikl. O podobných případech týrání zvířat náš web neinformuje poprvé.

Zůstalo mu jen toto jídlo

Na videu je vidět drobný světle hnědý pejsek, který drží v zubech plátek toastového chleba. Právě to bylo jediné jídlo, které u něj záchranáři z útulku našli. Gunnar měl přesto tak velké srdce, že se o něj s nimi chtěl podělit. Je vidět, že nemá dost síly ani na stabilní chůzi, vydává se ale směrem k osobě, která video natáčí, a chce jí chleba podat.

Je to bohužel běžné

Tento pejsek se nakonec dočkal nového domova a skvělých lidských rodičů, jeho příběh je však přece jen smutný. Zejména proto, že něco podobného se z osobní zkušenosti několika členů naší redakce děje na mnoha vesnicích. Jakmile má totiž fena štěňata, o které se majitel nedokáže postarat, často se některé z nich rozhodne jednoduše utratit.

Kastrace je jednoduché řešení

Jak píše web Nadace na ochranu zvířat, chov domestikovaných zvířat je plně v režii člověka. Psi, kočky, ale i jiná domácí zvířata totiž nemají přirozené predátory, kteří by regulovali jejich počty. Kastrace je proto rozumným řešením, které zabrání utrpení zvířat, jež jejich majitelé nechtějí nebo se o ně nedokážou dobře postarat. Ta totiž často umírají bolestivou a neetickou smrtí.

Vznikla i iniciativa

„Připadá mi hrozné, že se takové věci na malých obcích ještě pořád dějí. Myslela jsem si, že při dnešních možnostech už takové týrání zvířat lidé nebudou mít zapotřebí,“ sdělila nám rozhořčená čtenářka Jarmila, která bydlí na Vysočině. Monitorovat v České republice stav toulavých a opuštěných koček se rozhodla iniciativa Obce kastrují. Nejen její zakladatelé doufají, že se zacházení se zvířaty v naší zemi zlepší.

Jaký máte názor na kastrování zvířat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články