Oblíbený zaměstnanec nemocnice podlehl koronaviru

Covid může na životě ohrožovat opravdu každého, zdravotníky nevyjímaje. Své o tom ví tým z nemocnice v Budapešti. Ta se musela rozloučit kvůli koronaviru se svým velmi oblíbeným kolegou

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Koronavirus negativně ovlivnil určitě každého z nás. Mnozí jím onemocněli, některé připravil o práci, jiným vzal sny, a některým dalším dokonce život. Bohužel stále platí, že koronavirus představuje velkou hrozbu, která stále není uspokojivě zažehnána

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Covid postihuje mnoho lidí

Jednou z nejohroženějších skupin jsou samozřejmě zdravotníci, kteří dennodenně nasazují své vlastní zdraví a životy, aby pomáhali jiným. Často musí pracovat dlouhé hodiny, dny a týdny bez přestávky, jelikož personálu je nedostatek a neustále se objevují nové případy nakažených.

Smrt útočí i v řadách zdravotníků

Bohužel smrt se nevyhýbá ani zdravotnickému personálu, který je v této době potřebnější více než kdy jindy. Na oficiálních stránkách budapešťské nemocnice se nedávno objevila velice smutná zpráva.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Smrt je i mezi zdravotníky

Koronaviru podlehl Csaba Kónya, který v nemocnici téměř 30 let pracoval jako přepravce pacientů.

Byl velice oblíbený pro svou optimistickou povahu a svou práci dělal s pravým nasazením. Jelikož byl v práci téměř ve dne i v noci, každý jej dobře znal a všichni si jej velmi oblíbili – jak pacienti, tak i kolegové lékaři a sestřičky.

iZdroj obrázku: Freepik
Chránit se je základ

To také potvrzují řady kondolencí, které putují směrem k vedení nemocnice. V nich je Csaba popisován jako nenahraditelný člověk, po kterém zůstane v mnoha srdcích prázdné místo.

Prohrál dlouhý boj s nemocí

Vedení nemocnice potvrdilo, že svou práci vykonával s mimořádným nasazením i přesto, že trpěl řadou chronických chorob a byl již pokročilejšího věku. Podle všeho se koronavirem nakazil právě při manipulaci s nakaženými pacienty. Nemoci dlouho vzdoroval v karanténě a kolegové z nemocnice se o něj snažili velmi svědomitě pečovat, ale dlouhý a lítý boj nakonec prohrál.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Je to ztráta nejen velmi potřebného kolegy a nenahraditelného a oddaného pracovníka, ale především přítele a dobrého člověka. Přesně tak jej popisují jeho spolupracovníci, kteří tuto ztrátu před Vánocemi nesou velmi těžce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články