Morbidně obézní žena vážila téměř 300 kg. Podívejte se, jak vypadá po náročném hubnutí

Velmi obézní dívka vážila téměř 300 kg. Po přihlášení do televizního pořadu o hubnutí se jí podařilo zhubnou mnoho kilogramů a změnit tak svůj život.

obezita i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí po celém světě minimálně jednou bojovalo se svou váhou. Někteří mají problém s přibíráním a jsou příliš hubení, což jim může způsobovat různé zdravotní potíže. Ženy kvůli tomuto problému mnohdy nemohou ani otěhotnět. Druhý extrém je naopak silná nadváha, která s sebou přináší nejen zdravotní, ale také psychické komplikace. Své o tom ví i žena z Oregonu, která vážila téměř neuvěřitelných 300 kg.

Rodina ji přemluvila do hubnoucího pořadu

Amber Rachdi je mladá dívka, která měla již od mládí problémy s váhou. Vždy byla trochu při těle, což ji velmi frustrovalo. Došlo to tak daleko, že své neúspěchy a psychickou nevyrovnanost řešila velkým přejídáním. Ve finále se dostala na váhu 298 kg. V tu dobu se musela nastěhovat zpět k rodičům, protože nebyla schopná se o sebe sama postarat. I proto vůbec nevycházela z domu. Nepřipadalo v úvahu, že by se sama osprchovala nebo si došla na toaletu. Se vším jí musela pomáhat rodina. Proto jí její přítel, matka i otec přemluvili, aby se přihlásila do známého amerického pořadu.

Jak také informoval web TheList, Amber se zúčastnila 3. řady prestižního pořadu Můj 300kg život, která byla odvysílána v roce 2015. V tu dobu jí bylo třiadvacet let. Zde se jí ujali odborníci, výživoví poradci, fitness trenéři a především uznávaný lékař Dr. Nowzaradan. Jakmile zhubla 10 kg, podstoupila operaci (bypass) žaludku, kterou vedl právě již zmiňovaný doktor. Aby mohla být pod jeho neustálým dohledem, odstěhovala se do Texasu. Po úspěšném zákroku jí také stanovil striktní a vhodnou dietu.

Zhubla mnoho kilogramů a zcela změnila svůj život

Za celý rok se jí podařilo zhubnout neuvěřitelných pětašedesát kilogramů. Kvůli tomu se však její kůže nestačila přizpůsobit tělu, všude jí nevzhledně visela. Jelikož byl na ni doktor Nowzaradan pyšný za to, co dokázala, nabídl jí plastickou operaci zcela zdarma. Poté se mohla Amber začít naplno věnovat svému oblíbenému sportování a vrátit se do běžného života. Celou svou proměnu i následný život zaznamenávala a sdílela na sociálních sítích, kde se stala velkou inspirací pro mnoho svých sledujících, o čemž se také zmiňuje web Mirror.

Amber po celou dobu docházela na terapii, kde ji lékař učil tomu, jak se vypořádat se stresem a problémy jinak, než přejídáním. Nyní je dívka vděčná své rodině za to, že jí přemluvili, aby se přihlásila do televizního pořadu, který jí změnil život. Stala se z ní krásná a sebevědomá žena, která se již nikdy nechce stát tou brutálně obézní dívkou trpící depresemi. To také dokazuje video zveřejněné na kanále YouTube.

Je neuvěřitelné, co dokázala. Musela mít opravdu silnou vůli, která mnohdy lidem při hubnutí chybí. Při počátečních neúspěších to totiž mnoho z nich vzdává. Stejně jako žena, o které jsme na DámskémDeníku již dříve psali. Ta držela diety, po kterých naopak přibírala, což vedlo k silným depresím. Proto pokud se rozhodnete hubnout, je vždy lepší poradit se předem s vhodným odborníkem.

Co říkáte na její proměnu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články