Deprese vyústily v pokus o sebevraždu, těžce obézní žena se ale nevzdala. Její proměně teď tleskají tisíce lidí

Žena trápila své tělo přerušovaným půstem a dalšími drsnými dietami, před kterými ji varovali lékaři. Očekávaný výsledek se ale nedostavil. Naopak přibrala 30 kilogramů.

i Zdroj fotografie: Alexisrael / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nadváha nebo obezita může být zdrojem zdravotních komplikací i psychických potíží. Přitom šest z deseti Čechů má vyšší, než normální váhu a každý pátý je obézní. Komplexy, kterými tito lidé trpí, mohou vyústit i v závažnější deprese. Nejhorší je vyrovnat se s tím, jak člověk vypadá, jak ho vysoká hmotnost omezuje v běžném životě nebo jak na něj pohlíží okolí. Nabízí se začít s tím něco dělat. Nejrůznější diety ale v kombinaci s pošramocenou psychikou k trvalému úbytku váhy nevedou.

Deprese ženu dohnaly ke krajnímu řešení

Důležité ale je, aby se nenechali odradit, protože jde o zdraví. A nic jiného, než vzít věci do vlastních rukou jim nezbývá. Bez ohledu na problémy, které sebou hubnutí obnáší, se k němu odhodlala jedenatřicetiletá žena Monalisa Mouraová. Zhubla během více než 70 kilogramů. K tomu, že musí shodit, se odhodlala ze dne na den. Delší dobu si stěžovala na problémy s klouby a bála se, že se to zhorší. K tomu se po narození druhého dítěte přidaly deprese. Nedokázala přijmout, jak vypadá.

Když si stoupla na váhu a uviděla, že ukazuje 139 kilogramů, rozhodla se. „Jako dítě jsem nikdy nebyla hubená. Ale po druhém těhotenství jsem se stala morbidně obézní. Měla jsem poporodní depresi a pokusila jsem se vzít si život,“ vypráví Monalisa. Nakonec se rozhodla, že to takhle být nenechá. Radikálně změnila své stravovací návyky a váha skutečně začala klesat. K obrovské přeměně jí ale pomohl i skalpel chirurgů.

Motivací bylo udržení práce roztleskávačky

Aby si splnila svůj sen o ideální postavě a práci roztleskávačky, musela podstoupit poměrně drastickou operaci. Při zákroku jí chirurgové odstranili velkou část žaludku. Zmenšili ho na 15 procent původní velkosti. Žena začala méně jíst a vyhýbat se mlsání. Během dvou let zhubnula zhruba 71 kilogramů. Všechno ale nešlo jako po másle. Monalisa začala být posedlá hubnutím. Trápila tělo přerušovaným půstem a dalšími drsnými dietami. Lékaři jí varovali před dopadem na její zdraví, ale měla svou hlavu. Dokonce musela brát léky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Monalisa Moura (@eumonalisamoura)

Neracionální jednání se znovu podepsalo na její váze. Přibrala 30 kilogramů a obezita byla zpátky. Monalisa se ale nenechala odradit a nanovo se pustila do shazování kil. Tentokrát ale bez podivných dietní fíglů a jen s pomocí zdravého jídla a cvičení. Nakonec se jí podařilo dosáhnout vysněné postavy a váhy 68 kilogramů. Největší motivací k udržení váhy prý byla její práce. Živí se jako roztleskávačka nejpopulárnějšího brazilského fotbalového klubu Flamengo. Na sociálních sítích sdílí tipy na hubnutí.

Jaké triky používáte na shození nadbytečných kilogramů?

Zdroj: Popularne
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články