Otce nevěsty chladnokrevně zavraždili. K oltáři ji tak odvedl někdo, komu táta neštěstím zachránil život

Každá nevěsta si přeje, aby ji k oltáři přivedl její tatínek. Otec této dívky však už byl po smrti, přesto s ní na svatbě svým způsobem byl.

nevěsta i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Deset let před její svatbou se odehrála velká rodinná tragédie. Její otec byl zavražděn při loupežném přepadení na ulici. Bylo jasné, že tatínka na své svatbě mít nebude. Jeho srdce tu však bylo. Její tatínek se totiž po smrti stal dárcem orgánů. Jeho srdce tak bylo transplantováno muži, který tou dobou ležel na smrtelné posteli, a zachránilo mu tak život.

Její otec posmrtně daroval orgány

Otec Jeni Stepien byl před deseti lety zastřelen, když se náhodně ocitl u loupežného přepadení. Lékaři už jej nedokázali zachránit, ale jeho orgány byly darovány k transplantaci. Jeho srdce dostal 72letý Thomas Arthur, jemuž transplantace zachránila život. S rodinou byl od té doby v písemném kontaktu, a z vděčnosti dokonce mamince Jeni nechal posílat každý rok květiny na den úmrtí jejího muže.

Nemocnice

Nemocný muž nutně potřeboval transplantaci ledviny. Když po operaci viděl dárce, rozplakal se

Podle NewYorkPost popsal Thomas, jak mu Jeni poslala dopis se zvláštním nápadem: „Milý Tome, jsem dcerou muže, jehož srdce je uvnitř tebe. Doprovodil bys mě na mé svatbě k oltáři?“ Thomas prý neváhal ani chvilku a její pozvání na svatbu nadšeně přijal. Ten nápad se mu líbil, a jak uvedl: „Umožnilo mi to ve velmi malé míře vrátit alespoň něco lidem, díky kterým jsem naživu.

Jako bychom se znovu sešli

Ve videu níže se můžete podívat na nevěstu, která srdečně objímá muže, v jehož hrudi bije srdce jejího otce. Nikdo nedokáže dojetím zadržet slzy. Je to skutečně mimořádný okamžik. Thomas Arthur později řekl v reportáži pro BBC, že když se vůbec poprvé viděl s Jeni den před svatbou, cítilo to silně i jeho srdce. „Bylo to tak silné! Byl to pocit jako bychom se znovu sešli. Dvě věci, které měly přijít k sobě.

model srdce iZdroj fotografie: Freepik
Transplantace srdce mu zachránila život, následně doprovodil k oltáři dceru dárce.

„Bylo to jako mít tady mého otce a ještě lepší. Můžeme sdílet tento příběh s dalšími lidmi a další lidé vidí, že na dárcích orgánů záleží,“ řekla později Jeni Stepien, která považovala za čest, že se Thomas Arthur její svatby zúčastnil a doprovodil ji k oltáři. Tato svatba tak ještě více spojila obě rodiny, a to díky srdci milovaného otce. Všichni také doufají, že tento příběh přesvědčí i odpůrce dárcovství orgánů a možná pomůže změnit jejich pohled na věc.

O novinkách na poli transplantací srdce, jak transplantace změnila život 10leté Lucce, jsme nedávno psali na DámskémDeníku. Také vás překvapuje, že je u nás podle zákona dárcem orgánů po smrti každý? Lékaři však přihlížejí i k přání rodiny. Pokud si však někdo výslovně nepřeje darovat po smrti své orgány, musí se zapsat do Národního registru osob nesouhlasících s posmrtným odběrem tkání a orgánů. Zapsaných v tomto registru je však přibližně jen 1 500 osob.

Co říkáte na toto krásné shledání dvou srdcí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články