Řidič srazil zvíře a přitom zůstal v bezvědomí. Přivolaný záchranář se zachoval jako opravdový hrdina

Z dopravní nehody motocyklisty se vyklubala neobvyklá záchranná akce. Rodina mláděte stála opodál, což pořádně brnkalo na nervy člověku, který se mu snažil zachránit život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro řidiče nejsou zimní měsíce, kdy se brzy stmívá, příliš komfortní. Obzvlášť na cestách mimo městské aglomerace může v šeru snadno dojít k nehodě, i když je tam minimální provoz. Riziko srážky s divokou zvěří je totiž velmi vysoké. Tohle nebezpečí si pravděpodobně neuvědomoval neukázněný řidič motocyklu, který nestihl včas zareagovat, když přes silnici přecházelo stádo slonů. Srážka byla nevyhnutelná.

Záchranář nikdy nemusel nikoho oživovat

K velmi nezvyklému incidentu došlo podle televize BBC v provincii Čanthaburi na východě Thajska. Je téměř nemožné si představit, že tak velké tvory řidič zaregistroval, až když bylo pozdě. Motocykl narazil do malého slůněte. Na místo dopravní nehody byl přivolaný i záchranář Mana Srivate, který nebyl ve službě. Když tam přispěchal, jeho kolegové ošetřovali zraněného řidiče v bezvědomí, kterého náraz vymrštil několik metrů daleko.

Uprostřed silnice leželo opuštěné bezvládné tělo slůněte. Ale bylo slyšet, že stádo jeho soukmenovců je poblíž. Neopustili ho, podobně jako v případě jiného slůněte v ohrožení, o kterém jsme psali na Dámském Deníku. Záchranář během své šestadvacetileté praxe zasahoval u stovek dopravních nehod a pomáhal zraněným lidem, ale ani jednou nemusel nikoho resuscitovat. Slůně bylo prvním tvorem, kterého se kdy pokusil oživit. Výcvik na záchranu zvířecích životů Mana neabsolvoval, ale prostě nemohl nechat slůně napospas osudu.

Když se slůně pohnulo, byl dojatý

Záchranář se rozhodl, že slůněti, které leželo nehybně na boku, provede obouruční masáž srdce. Video, na kterém je vidět, jak slona oživuje, obletělo internet. „Instinkt mi velí zachraňovat životy. Ale celou dobu jsem měl strach, protože jsem slyšel, jak matka a ostatní sloni mládě volají,“ svěřil se Mana agentuře Reuters s tím, že přesně ani nevěděl, kde slůně srdce má. „Předpokládal jsem, kde se nachází podle toho, kde ho mají lidé a také jsem viděl jedno poučné video na internetu,“ dodal záchranář.

Jeho snaha se ale vyplatila. Po zhruba deseti minutách se malý slon pohnul, a později se neohrabanými pohyby dokonce postavil na nohy. „Když se slůně začalo hýbat, málem jsem se rozplakal,“ popisuje silný okamžik dojatý Mana. Slůně muselo na ošetření k veterináři, ale ukázalo se, že jeho zranění nejsou vážná, takže ho převezli zpět na místo nehody. Volalo svou mámu a celé stádo se pro něj vrátilo. Vážná zranění z nehody neutrpěl ani motocyklista.

Co říkáte na heroický výkon záchranáře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články