Video: Při přecházení silnice nejmenší slůně zkolabovalo. Pak ostatní členové stáda předvedli svůj charakter

Malé slůně nezvládalo dlouhou cestu a zkolabovalo uprostřed silnice. Ostatní sloni ji mezi tím chránili svými těly.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé nejsou jediní, kdo dokáže pochopit, jak důležitá je rodina. Zvířata mají totiž také velmi silná rodinná pouta. Na světě není silnější pouto, než to rodinné. To platí jak o vaší pokrevní rodině, tak o té, kterou jste si sami vybrali. Členové vaší rodiny by měli být lidé, na kterých vám nadevše záleží a na které se můžete vždy obrátit, když potřebujete pomoct.

Tělo slůněte bylo vyčerpané

Jednoho dne byli sloni v Krugerově národním parku na dlouhé cestě. Najednou se to nejmenší slůně zastavilo, protože opravdu potřebovalo přestávku. Můžete úplně cítit, jak je její tělo vyčerpané. Bohužel si pro přestávku vybrala silnici a nechápala, jaké nebezpečí představuje se na ní jen tak zastavit. Ví jen to, že je unavená a potřebuje si zdřímnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ale nebude se vám chtít věřit tomu, co rodina sloní holčičky udělala. Stádo vběhlo do silnice, obklíčilo ji a ochránilo přede vším, co by jí mohlo ublížit. A zůstali s ní, i přes to, že se odmítala pohnout. Další slůně se ze všech sil snaží, aby se jeho kamarádka dala do pohybu. Po dlouhém přemlouvání nakonec holčička vstane a odejde ze silnice do mnohem bezpečnější trávy.

Stádo slonů vede starší slonice

Je opravdu úžasné sledovat, jakou trpělivost mají se slůnětem ostatní sloni. Nechají malé tolik času, kolik potřebuje a celou dobu ji chrání, dokud není připravena sama odejít. Sloní rodiny mají matriarchální hlavu, což znamená, že stádo vede starší zkušená slonice. Rodinu obvykle tvoří matka, její sestry, dcery a jejich mláďata. Občas se spojí i nepříbuzní sloni a vytvoří rodinu.

Tyto skupiny ženského pohlaví se pohybují od tří do dvaceti pěti slonů. O slonicích je známo, že si mezi přáteli a rodinnými příslušníky vytvářejí silné a intimní vazby. Dokonce se objevily i zprávy o tom, že někteří sloni mezi sebou navázali celoživotní přátelství, a když jejich blízký odejde, truchlí nad jejich smrtí. Toto video sloní rodiny se stalo velmi virálním a vidělo ho už více než 14 milionů lidí.

Na jaké zvíře se nejraději chodíte dívat do ZOO?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články