Majitelka vyhodila svého nemocného psa na ulici, protože se o něj už nechtěla starat

Pětiletá fenka Madelyn neměla štěstí na své páníčky. Přestali se o ni starat, jakmile onemocněla a ztratila veškerou srst.

Pracovnice útulku se psy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domácí mazlíčci jsou jako další členové rodiny. Lidé, kteří si je rozhodnou pořídit, by měli nejprve zvážit své možnosti. Zvířata jsou živé bytosti, které vnímají stejně jako lidé a potřebují skoro stejnou péči. Speciálně psi přilnou ke svým rodinám takovým způsobem, že jsou pro ně jejich páníčci nejdůležitějšími osobami na celém světě. Přesto je dokáží někteří lidé krutě opustit a nechat napospas životu na ulici.

Zrohovatělá pokožka

Zvířata si své budoucí majitele bohužel nevybírají. A tak je jejich osud v cizích rukou. Pětiletá fenka Madelyn měla smůlu, když si ji vybrali majitelé, pro které neměla dostatečnou hodnotu na to, aby se o ni postarali v těch nejhorších časech. Když onemocněla, tak se rozhodli, že pro ně představuje pouhou přítěž, o kterou se již nebudou nadále starat. Madelyn se tak ocitla rázem na ulici.

Našli ji zaměstnanci jednoho útulku, když byli upozorněni několika kolemjdoucími. Přestože jsou zvyklí ze svého oboru na všemožné případy, tak je pro ně fenka speciální záležitostí. Již na první pohled je na ní poznat, že něco není úplně v pořádku. Kvůli svému onemocnění přišla o veškerou srst a její kůže je pokryta tvrdými zrohovatělými výrůstky. Zdálky vypadá Madelyn trochu jako kámen. Jde o velmi žalostný pohled.

Hřejivá slova organizace

Po bližší veterinární prohlídce se ukázalo, že netrpí pouze navenek, ale také zevnitř. Má srdeční vadu, která jí způsobuje veliké bolesti. Její stav bude vyžadovat operativní zákrok. Záchranná organizace k jejímu případu zveřejnila příspěvek na svém facebookovém profilu: „Nepochybujeme o tom, že byla Madelyn dlouho opomíjena. To, že je nyní v naší péči, je to nejlepší, co ji vůbec mohlo potkat.“

Fenka je vážně nemocná a jediné co nadále potřebuje, je laskavý přístup ošetřovatelů a příznivé podmínky k životu. Nikdo neví, čím si musela Madelyn projít. Jak dlouho byla sama bez domova, nebo jak probíhal incident, kdy ji její bývalí majitelé vyhodili z domu. Teď si však zaslouží jen to nejlepší, co jen může dostat. „Teď jsi v bezpečí, dokážeme, že si zasloužíš být hýčkána a milována.“

Možnost adopce

Slova organizace hřejí u srdce každého, kdo si fenčin příběh zaznamená: „Budeme se ti věnovat nejlépe, jak je to jen možné. Jediné, co musíš teď udělat, je bojovat za své zdraví, my se postaráme o zbytek. Ničeho se s námi nemusíš bát.“ Podle všeho by se měl zdravotní stav Madelyn už jen zlepšovat. Veterináři se zaměřují jak na bídný stav její pokožky, tak na abnormálně zvětšené srdce, které způsobuje další komplikace.

veterinář dává psovi infuzi iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile bude Madelyn připravená, tak ji pracovníci organizace zařadí do programu pěstounské péče. V tu chvíli si ji budou moci adoptovat lidé, kteří nejprve projdou důkladnou kontrolou, zda se k pěstounství pejsků, jako je Madelyn, hodí a dokáží jim poskytnout tu správnou péči. Lidé by měli opravdu dobře zvážit své možnosti a upřímně si říct, jestli budou dobrými páníčky pro živé zvířátko.

Jaké domácí mazlíčky máte vy?

Zdroj: DobreSpravy
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články