Video: Fenka byla dlouhou dobu připoutaná na řetězu. Po 3 letech se konečně může znovu proběhnout

Příběh psa, který byl připoutaný k boudě celé 3 roky dojal internetové uživatele. Díky novým majitelům teď znovu žije naplno.

fenka na řetězu u boudy i Zdroj fotografie: iStock
                   

Majitelé psů mají za své mazlíčky zodpovědnost. Někteří z nich chovají pejsky v bytě, jiní zase na zahradě u boudy. V tomto případě se jedná většinou o větší plemena, která přečkají i zimu. Pokud se však jejich majitelům něco stane a není zde již nikdo, kdo by se o ně postaral, jsou vydaní napospas svému osudu. V lepších případech jsou tito psi umístěni do útulků či pěstounských rodin. Jiní bohužel musí setrvat na místě, než je někdo vhodný dopraví k nové rodině nebo útulku.

Všimli si připoutaného a zanedbaného psa

Když se manželský pár vracel z výletu, všiml si psa připoutaného blízko silnice. A přestože oba pokračovali v jízdě, ani jeden z nich na pejska nedokázal přestat myslet. Po chvíli tedy otočili vůz a vrátili se za ním. Při bližším zkoumání se dozvěděli, že se jedná o fenku. Vypadala moc smutná a unavená, úplně sama v malé psí boudě. Vyptávali se na ni tedy v okolí a dozvěděli se, že původní majitelé psa zemřeli před třemi lety na COVID-19 a jejich syn už do domu moc nechodí. Přijíždí se zde starat pouze o dvůr, tak když přijede, dá psovi maximálně jídlo a vodu.

Fenka tedy strávila poslední tři roky venku naprosto sama a neměla nikoho, kdo by ji utěšil. Syn původních majitelů ji měl v plánu dát pryč, ale usoudil, že by ji nikdo nechtěl. Jakmile to muž a žena slyšeli, věděli, co musí udělat. Okamžitě kontaktovali nynějšího majitele a zeptali se ho, zda si ji mohou vzít. Ten bez váhání souhlasil.

Fenka je nyní opět šťastná a volná

Fenku si tedy chtěli odvézt domů, ale ta se nejprve neznámých lidí velmi bála. Byla hladová, pokrytá blechami, klíšťaty a jizvami. Po malém uplácení jídlem se však jejím novým majitelům podařilo dostat ji do auta a vydat se na cestu k novému domovu. Dostala jméno Xena. Při příjezdu byla stále nervózní, ale když se seznámila se svými novými bratry a sestrami, pomalu začala vrtět ocasem. Podstoupila dlouhou a pečlivou koupel, aby z ní mohli smýt nečistoty, které se jí nahromadily na srsti po celých třech letech venku. Poté mohla jít k veterináři.

@maialagoss Updates on Xena, she’s getting used to her new family 🫶🏼, she’s still a bit scared so she tends to isolate herself amd we always call her up to come closer to our other dogs. (Before y’all come yelling at me about the vet without gloves) I asked her why she doesn’t use gloves and she said she prefers to use her bare hands, she washed and sanitized her hand before starting, after she removed the larvae and after she was done. We are going back on monday for a bl00d test and we’ll learn more about her health state as we go. We are so thankful for all of the messages, we weren’t expecting to reach so many people’s hearts. Xena is at home now ❤️ and yes we’ll have a part 3. #fyp #dogsoftiktok #rescuedog #viral #foryoupage ♬ Get You The Moon – Kina

U zvěrolékaře byla Xena překvapivě klidná a zdálo se, že věří, že všichni kolem ní jsou tu, aby jí pomohli. Dal jí léky a poučil její nové majitele, jak ji znovu uzdravit. Poté si mohla fenka začít zvykat na svůj nový domov, v němž mohla zažívat všechny ty úžasně věci, o něž přišla. Dokonce ji vzali poprvé na pláž. Její reakce byla naprosto k nezaplacení. „Poprvé jsme ji viděli běžet,“ napsal pár na TikTok.

A zatímco Xena dováděla na pláži, její nová rodina se ani jednou nebála, že jim uteče. Dbala na to, aby své pány vždy viděla a stalo se jen zřídka, že by od nich utekla daleko. Věděla, že to všechno je díky nim, a proto plánuje zůstat po jejich boku po zbytek svého života. Je jim opravdu vděčná a každý den jim to dává silně najevo. 

Co říkáte na to, jak se noví majitelé zachovali?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články