Nebezpečná šelma vlezla na safari přímo do auta plného turistů. Jak byste v takové chvíli reagovali vy?

Opravdu kontaktní zážitek, na který nikdy nezapomenou, si odvezli turisté z projížďky po safari. Do jejich vozítka totiž vlezl obrovský lev africký.

i Zdroj fotografie: EDUARDO SORTICA/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Turisté se vydali na projížďku po safari parku Taigan, který se nachází na Krymu. Rozsáhlý pozemek obývají stovky divokých šelem a návštěvníci se k nim mohou dostat skutečně blízko. Že jim však přímo do safari vozítka vleze lev, to je asi nenapadlo ani v těch nejdivočejších představách. I když je lev opravdu majestátní zvíře, v článku, který jsme nedávno zveřejnili na DámskémDeníku, se můžete podívat, jak i takový král zvířat zjihne před svým novorozeným potomkem.

Sám se divokých šelem nebojí ani trochu

Oleg Zubkov si říká „Lví muž“ a v jeho safari parku Taigan je více než 60 lvů afrických, mnoho tygrů, medvědů a stovky dalších zvířat, která se volně pohybují na území o rozloze 30 hektarů. Na jeho kanále na YouTube OlegZubkovLionman se můžete podívat, že tento muž se divokých šelem tedy rozhodně nebojí. Hraje si s nimi, mazlí se a i přes dlouhé roky, které už s nimi strávil, mu zatím na těle nic nechybí.

Jeho záměrem také bylo, aby i návštěvníci měli možnost se ke zvířatům co nejvíce přiblížit. Jezdí tedy po safari v malých otevřených vozítkách a snaží se na mobily a fotoaparáty zachytit všechna divoká zvířata, na která narazí. Jedna skupinka návštěvníků si však odvezla ještě mnohem silnější zážitek, když se obrovský lev Filja rozhodl trochu se s nimi pomazlit přímo ve vozítku.

safari iZdroj fotografie: Freepik

Nejprve přijde k Zubkovi, který vozík řídí, a skočí na něj. Snaží se přes něj prodrat dovnitř. Nakonec mu Zubkov musí uvolnit místo a lev se vrhá nejprve na ženu sedící vedle řidiče. Pak si však „podá“ i zbylou čtveřici turistů. Zdá se však, že jediným jeho cílem je trochu se s nimi pomazlit. Kupodivu jsou všichni ve vozíku naprosto klidní, lva si hladí, mazlí se s ním a vše natáčí. Nakonec musí lva vyhnat, aby mohli pokračovat v prohlídce. Ten za vozítkem tak trochu smutně kouká. Zdá se, že by se ještě chvíli mazlil.

Zvířata tu však některé turisty i napadla

Tito turisté však nebyli jedinou skupinou, která se mohla s místním lvem pomazlit. I tyto záběry jsou asi jen pro ty odvážnější. Tentokrát však lev jen přeleze přes všechny přítomné, nechá se pomazlit a vystupuje z vozíku. I když to z těchto záběrů vypadá, že místní šelmy jsou krotké a nemohou ublížit, není tomu tak. V roce 2016 se tu totiž odehrál incident, který dokonce na nějaký čas tyto kontaktní prohlídky zastavil.

lvice ve vodě

Tváří v tvář smrtelně nebezpečným predátorům. Ze setkání dobrodruha se dvěma dospělými lvy tuhne krev žilách

Lev tu tehdy napadl ženu. I když se zpočátku od ní nechal hladit, poté se jí zakousl do ruky, povalil ji a začal ji táhnout pryč. Žena byla ošetřena a převezena do nemocnice. I když zranění nemělo trvalé následky a Zubkov obvinil ženu z toho, že byla opilá (na což zvířata mohou reagovat nepředvídatelně), stejně byl úřady popotahován a otevřené prohlídky byly na dlouho přerušeny. „Olga vypila alkohol, než vešla do výběhu velkých koček,“ řekl tehdy Zubkov k incidentu.

V roce 2021 v tomto parku pro změnu tygr ukousl prst teprve ročnímu chlapci, za což byl Zubkov odsouzen na více než dva roky. Ve vězení strávil tři měsíce a poté byl podmínečně propuštěn. Od té doby se tragédie parku prozatím vyhýbají a Oleg Zubkov tu i nadále zastává post výkonného ředitele. Na přiloženém videu můžete zhlédnout vzrušující setkání se lvem. Nevím, jak vy, ale já bych tak klidná jako tito turisté rozhodně nebyla.

Co byste na místě těchto turistů dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články