Tváří v tvář smrtelně nebezpečným predátorům. Ze setkání dobrodruha se dvěma dospělými lvy tuhne krev žilách

Známý zachránce zvířat se rozhodl, že se znovu potká se lvy, které vychoval. Setkání natočil na video, ze kterého běhá mráz po zádech.

lvice ve vodě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidé, kteří zachraňují a starají se o toulavá nebo nemocná zvířata, si zaslouží opravdu velký obdiv. Díky nim se daří na naší planetě zachovat i některé velmi ohrožené druhy. Snaží se je chránit před pytláky, pomáhají jim tehdy, když na to tato zvířata sama nestačí. A někteří z nich při tom riskují svůj vlastní život.

Muž zachraňuje především lvy, leopardy a hyeny

Když má doma člověk domácího mazlíčka, o kterého se stará od malička, vychovává jej a učí mnoha věcem, postupem času mezi dvojicí vznikne velmi zvláštní pouto. Zvíře je člověku za jeho čas, ochotu a starost vděčné a chová k němu opravdu silný cit. Lidé, kteří zachraňují zvířata, si takový vztah vytváří se všemi zvířaty, kterým pomohli. A právě mezi takové zachránce patří i Kevin Richardson.

Tento člověk je známou osobností především díky YouTube, kde zveřejnil několik dechberoucích videí. Kevin je velkým ochráncem přírody a zvířat, vlastní přírodní rezervaci a pracuje s velmi nebezpečnými druhy, mezi které patří především afričtí lvi, leopardi a hyeny. A právě se lvy, o které se staral od koťat, si vytvořil opravdu silné pouto, které dokázal na videu.

Při práci v jihoafrickém lvím parku se mu naskytl pohled na lví matku, která se odmítla starat o své dva právě narozené potomky. Mláďata by bez její péče zemřela, a tak se Kevin rozhodl vzít věc do vlastních rukou. Přestože měl strach jako všichni ostatní, ke lvím koťatům se přiblížil a začal se o ně starat, prakticky jim nahradil matku. Lvíčci mu rychle přirostli k srdci.

Po letech se rozhodl se s nimi opět setkat

Jeho záchranná lví stanice se snažila vychovávat a připravovat tato majestátná zvířata tak, aby byla schopna sama přežít v divočině bez jakékoli lidské pomoci. A právě to se také Kevinovi podařilo. Lví mláďata, která pojmenoval Meg a Ammy, v dospělosti vypustil do volné přírody. A po sedmi letech se rozhodl pro společné setkání. Bál se jejich reakce, protože nevěděl, zda si na něj bude dvojice pamatovat.

Když se k jedné ze lvic začal pomalu přibližovat, netušil, jak celá mise dopadne. Zavolal na ni jménem, ona se otočila a udělala něco neuvěřitelného. Skočila na Kevina a svými velkými tlapami jej objala a oblízla mu obličej. Celé toto dojemné setkání je zachyceno na videu, na které se můžete podívat. Muž uvedl, že jsou tito lvi jeho spřízněné duše, a přestože jej neviděli tolik let, poznali ho, protože je pojí zvláštní pouto.

Co říkáte na toto dojemné video?

Zdroj: Cz2Wanimali
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články