Dojemné video, které boří internet. Lví otec se poprvé setká s novorozeným potomkem

Video, které zachycuje první kontakt mezi lvím otcem a jeho synem, dojalo mnoho internetových uživatelů. Vyzařuje z nich láska a něžnost.

Lev v kleci i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Internet je plný různých videí, která by měla lidi rozveselit, vzdělat, vyděsit nebo rozplakat. Mezi ta nejoblíbenější a nevyhledávanější patří jednoznačně ta, na kterých jsou natočena zvířata. Ať už se jedná o malinká roztomilá štěňátka, která se poprvé vydala objevovat svět, nebo hrající si koťata, rozhodně jsou tato videa lidmi vyhledávána především proto, aby si oddychli od práce, zapomněli na každodenní starosti a uvolnili se. A jedno takové dojemné video se nedávno objevilo na sociálních sítích.

Denverská zoo pravidelně natáčí a zveřejňuje videa

Toto video pořídili zaměstnanci Denverské zoo, neziskové organizace, která se nachází v městském parku v Denveru ve státě Colorado ve Spojených státech amerických. Dělají to tak pravidelně, aby měli lidé možnost vidět, jak zvířata v této zoologické zahradě rostou a měli přehled o všem, co se tam děje. Video malého lvíčete se však rozšířilo díky internetu po celém světě.

Denverská zoo se tímto počínáním snaží získat finanční prostředky pro lvy nejen v této zoo, ale i ve volné přírodě. Tato nádherná a majestátná zvířata se totiž v posledních letech ocitají ve stále větším nebezpečí. Musí čelit nástrahám pytláků, úbytku kořisti a také tomu, že lidé ničí přírodu v jejich původních teritoriích. Lidé tak mohou pravidelně či jednorázově přispívat nejen penězi, ale také dobrovolnickou prací. Oblíbená je také akce „Adoptujte si zvíře“, o níž blíže informuje přímo web DenverZoo.

Láskyplné škádlení mezi otcem a synem

Na videu je zachyceno několikaměsíční lvíče, které ještě nemělo ani vybrané jméno. Dosud bylo udržováno mimo svou matku, otce i nevlastní sestru. Z počátku si hraje se svou tlapkou, poté se převaluje na zemi a kroutí se jako had. Dokonce se snaží i o své první horolezecké kroky. Poté následuje střih a na nahrávce se objevuje lvíče, které se poprvé setkává se svým otcem.

Cubdate 5!

This week’s Tatu #cubdate comes with some exciting news: the cub has met his dad, Tobias, and big sister Kamara! Already 12 lbs, this little lion is climbing up the ranks in the world – as in he literally loves climbing everything and that includes Aunt Sabi and Kamara!

Zveřejnil(a) Denver Zoo dne Pátek 6. září 2019

Ten se k němu pomalu snaží přiblížit a láskyplně se na něj kouká. Spojení mezi těmito dvěma zvířaty je velmi dojemné. Poté si lvíček hraje i se starší lví samicí, která ale není jeho matka, nýbrž starší nevlastní sestra. Ta na něj podle slov zaměstnanců dohlíží a ochraňuje jej. Tento malý král zvířat by měl být později vypuštěn do přírodní rezervace, stejně jako lev Ruben, o kterém jsme již v minulosti psali.

Sdílené video má na Facebooku Denverské zoo již přes čtyři miliony zhlédnutí a více než 429 tisíc komentářů. „Krásná lví rodinka,“ napsal jeden z uživatelů sociálních sítí. „Jak je k němu tatínek něžný, nádhera,“ dodal další. Je neuvěřitelné, jak zvířata dokáží projevit lásku ke svým potomkům. Lvi jsou má oblíbená zvířata a vždy se těším, až je v zoologické zahradě uvidím. Dokonce jsem měla možnost se před několika lety pomazlit se lvíčetem. Možná i proto mě toto video tak dojalo.

Jak se vám video líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články