Během procházky našli opuštěný poklad: Když se k němu přiblížili, nevěřili vlastním očím

Vydali se jen na krátkou procházku do přírody. Cestou však tato rodina narazila na něco neuvěřitelného – na poli se nacházely neobvyklé žluté skvrny.

kuřata i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Britská rodina si z procházky odnesla opravdu nezapomenutelný zážitek. Už z dálky si všimli, že na zvlněném poli jsou zvláštní velké žluté skvrny. Když přišli blíž, pochopili, o co se jedná. Někdo se chtěl nejspíš zbavit mladých kuřátek a vyhodil je na pole. Co dělat s takovou nadílkou? Rodina se rozhodla, že nešťastná kuřata zachrání, ale času nebylo nazbyt.

Jejich zoufalé pípaní bylo ohlušující

Na poli v Crowlandu poblíž anglického Peterborough se objevilo „žluté moře“. Alespoň tak popsal situaci jeden ze záchranářů, který po oznámení nálezu přijel na místo. Nebyl to však poklad v podobě zlaťáků, ale šlo o malá kuřátka, která se krčila ve velkých shlucích a jejichž pípání bylo ohlušující. Jak se stovky kuřátek na tomto místě ocitly, nikdo netušil.

Jisté však bylo, že pokud je urychleně neodvezou do tepla, mnoho z nich nepřežije. Jednalo se totiž o kuřátka, která mohla být nanejvýš dva dny stará, a při proměnlivém britském počasí by na chladném poli brzy zahynula. Bylo tak velké štěstí, že je rodina na procházce objevila nedlouho poté, co se kuřátka na místo dostala.

„Mláďata jsou stará jen asi den a jsou opravdu malinká a docela choulostivá. Někteří ptáci byli mrtví nebo umírali, když jsme dorazili, takže tito museli být bohužel humánně uspáni,“ řekl později novinářům zasahující inspektor Justin Stubbs. Většina kuřátek však naštěstí byla v pořádku a nezraněna.

kuřata iZdroj fotografie: Freepik

Kuřátka naskládali do beden

Zasahující lidé tak měli spoustu práce s tím, aby všechna kuřátka našli a umístili do beden, ve kterých je pak z pole převezli do blízkého drůbežářského provozu. Předpokládalo se, že odtud tato kuřátka i pocházejí. Majitel s úřady ochotně spolupracoval, ale jak se kuřata na pole dostala, sám údajně netuší. Po viníkovi se teď i nadále pátrá, protože je vysoce nepravděpodobné, že by se kuřata na toto místo dostala sama.

„Chovatel přišel na místo, aby shromáždil přeživší ptáky, a vzal je zpět do jejich jednotky. Tito drobní ptáčci by sami v tak mladém věku a v tak nepředvídatelných povětrnostních podmínkách dlouho nepřežili,“ dodal inspektor. Ve videu níže se můžete podívat na záběry, které pořídila rodina, která opuštěná kuřata našla.

Jak byste se při takovém nálezu zachovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články