V 59 letech nás náhle opustil další talentovaný herec. Jeho filmové role jsou nezapomenutelné

Umělec, který zářil na divadelních jevištích, v televizích i na filmovém plátně, nečekaně zemřel ve svém domě. Zdrcená rodina si zoufá, že odešel příliš brzy.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Umělecký svět je v slzách. V pouhých 59 letech náhle zemřel oblíbený skotský herec Brian McCardie. České publikum ho zná třeba z historického dramatu Rob Roy, kde si zahrál s Jessicou Langeovou a Liamem Neesenem nebo z populárního filmu Nebezpečná rychlost 2: Zásah, kde zazářil po boku Sandry Bullockové. O nečekaném skonu herce informovala prostřednictvím sociálních sítí jeho zdrcená rodina.

Seriálový padouch zemřel doma

„S velkým zármutkem oznamujeme, že zemřel Brian James McCardie, milovaný syn, bratr, strýc a drahý přítel mnoha lidí. Brian zemřel náhle doma v neděli 28. dubna,“ uvedla hercova sestra Sarah McCardieová na Facebooku. Přesnou příčinu úmrtí rodáka z Glasgow, který se proslavil zejména rolí padoucha Tommyho Huntera v seriálu Line of Duty, rodina nesdělila.

Obrovská rána pro fanoušky, zemřel uznávaný herec proslavený oblíbeným seriálem. Hold mu vzdávají po celém světě

Blízcí herce na sociálních sítích požádali fanoušky o respektování soukromí v těchto těžkých časech. „Brian byl úžasný a vášnivý herec na jevišti i na plátně, miloval svou práci a dotkl se mnoha životů. Odešel příliš brzy. Milujeme ho a bude nám velmi chybět. Pamatujte na něj prosím ve svých myšlenkách. Jako rodina prosíme o soukromí,“ dodala hercova sestra.

Kolegy smutná zpráva zdrtila

Smrt herce otřásla jeho kolegy z umělecké branže. „Brian byl neuvěřitelně talentovaný herec a trvalý dopad, který měl jako Tommy Hunter, svědčí o síle jeho výkonu. Mimo obrazovku se Brian nemohl od postavy, kterou hrál, lišit víc – byl vřelý, zábavný a okouzlující. V této těžké chvíli myslíme na jeho blízké,“ cituje prohlášení tvůrců seriálu Line of Duty Jeda Mercuria a Simona Heatha televize BBC.

It is with great sadness that we announce the passing of Brian James McCardie (59), beloved son, brother, uncle and dear…

Zveřejnil(a) Sarah McCardie dne Úterý 30. dubna 2024

Zaskočená byla odchodem herce, který si zahrál i v seriálech Cizinka, Podfu(c)k, Městečko Fortitude nebo v minisérii Agatha Christie: Zkouška neviny, také agentura, jež ho zastupovala. Jsme šokováni a hluboce zarmouceni tragickou zprávou o náhlé smrti Briana McCardieho. Měl velký talent. Naše myšlenky jsou v této těžké době s jeho rodinou a přáteli,“ napsala na síti X UnitedAgents.

Co říkáte na náhlé úmrtí tohoto herce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články