Vzal barvy a vymaloval všechna patra v panelovém domě. Takto vypadá 8 pater skutečného umění

Obyvatelé panelového domu jsou často zvyklí na staré či pouze jednotvárné společné prostory. Tento muž se však rozhodl tyto prostory změnit k nepoznání.

štětce i Zdroj fotografie: Pixabay
Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
                   

Spousta společných prostor panelových domů bývá vymalována neutrálně. U starších domů, které se moc neudržují, je zde po čase vidět opotřebení, což nepůsobí zrovna dobře. Občas zkrátka i tyto prostory potřebují obnovu, do níž se ale obyvatelům obvykle moc nechce. Tento muž se však rozhodl pojmout tuto činnost po svém, a vzniklo tím něco nevídaného.

Muži vadil stav společných prostor

V panelových domech se velmi často liší přístup obyvatel k tomu, jak se o společné prostory starat. V některých domech to mají obyvatelé nastaveno tak, že se přátelsky dělí o to, aby byl celý dům příjemný. Jednou za čas tak společně a na společné náklady tyto prostory obnoví, vymalují a dle potřeb zrekonstruují. V opačném případě se o to nestará nikdo a lidé dělají, jako by zničené prostory neviděli. Tomuto muži přesně tento přístup už jednoho dne začal vadit.

Malíř začal přemýšlet

Muž nebyl žádným stavařem ani zedníkem, ale velmi ho bavilo malování. Začal tedy přemýšlet nad tím, jak by mohl pomocí své záliby vyřešit problém s ošuntělými společnými prostory v panelovém domě, ve kterém bydlel. Jelikož ho již unavovaly šedivé zdi schodiště, jež dříve bývaly bílé, začal doma vytvářet různé náčrty obrazů, které by mohl použít na schodišti. Nejvíce se mu zamlouvaly obrazy spojené s přírodou.

Umělec se dal do práce

Po nějakém čase již muži došla trpělivost, a tak nakoupil barvy a dal se do práce. Když sousedé viděli výsledek na jeho patře, požádali ho, zda by takto nemohl vymalovat celý dům. Jakmile muž začal malovat, byl prakticky k nezastavení. Nejenže vymaloval veškeré zdi všech osmi pater, ale rozhodl se nabarvit i samotnou zem a schodiště.

Muž se odstěhoval

Časem se však tento malíř z tohoto panelového domu odstěhoval jinam. Ovšem i na tomto místě údajně pracoval na úpravě interiéru panelového domu. Dokonce, dle některých zpráv, v místě nového bydliště muž pracuje i na úpravě venkovní fasády. Jeho bývalí sousedé však na něj vzpomínají s úctou a láskou právě díky tomu, jak společné prostory zkrášlil. Od té doby se v domě všichni cítí výrazně příjemněji.

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií

Jak se vám líbí tato netradiční výmalba panelového domu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články