Mladík vběhl do hořícího domu, aby zachránil malou neteř. Při svém hrdinském činu utrpěl vážná zranění

Takového strejdu by si přál opravdu každý. Mladík neváhal ani chvíli a vrhl se do hořícího pekla pro svou osmiletou neteř. Utrpěl těžké popáleniny, ale oba přežili.

hořící dům i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V hořící peklo se během malé chvíle proměnil dům jedné rodiny z amerického Aberdeenu. V tu dobu byly v domě tři malé děti, jejich matka a její 20letý bratr. Matka s mladším bratrem riskovali život, aby dostali do bezpečí děti, které uvízly v druhém patře domu. Přestože mladý hrdina skončil s těžkými popáleninami v nemocnici, řekl, že by to udělal znovu, i kdyby ho to mělo stát život.

Dům byl v plamenech během chvilky

Opravdové drama si prožila rodina z amerického Aberdeenu ve státě Washington, když jejich dvoupatrový dům začal během noci hořet. Maminka Kayla tu žila se třemi malými dětmi a svým mladším 20letým bratrem Derrickem Byrdem. Požár vypukl, když všichni spali, a velmi rychle se rozšířil. Uvěznil je ve druhém patře domu. Kayla začala ihned jednat. Vypáčila okno ložnice a Derrick proběhl hořícím domem na dvůr, aby mohl chytat děti.

Kayla mu je oknem začala házet. Jako prvního chytil Derrick svého šestiletého synovce Juniora. Poté Kayla vyhodila tříletého Roryho. Oba chlapce Derrick dokázal chytit a nic se jim nestalo. Pak se však situace zdramatizovala. Dům byl v plamenech a Kayla sama spadla ze střechy, na kterou musela i s osmiletou Mercedes z okna vylézt. Holčička zůstala v absolutním šoku.

Měla strach skočit dolů, a tak ustupovala dál od okraje střechy. Pak se střešním oknem propadla zpět do ložnice, která už byla v plamenech. „Křičela moje jméno. Nemohl jsem ji tam nechat. Prostě jsem vyběhl po schodech a protlačil se ohněm. Cítil jsem, jak mě pálí. Vzal jsem ji, svlékl jsem si tričko a dal jsem jí ho kolem obličeje, aby nevdechovala kouř. Pak jsem ji odnesl ven, jak nejrychleji jsem mohl,“ líčí Derrick dramatickou situaci, při které málem přišli o život.

popálenina iZdroj fotografie: Depositphotos

Skončil s těžkými popáleninami, ale nelituje

Derrick utrpěl popáleniny 2. a 3. stupně a byli spolu s Mercedes a Juniorem letecky transportováni do nemocnice Harborview Medical Center. I když je Derrick těžce popálený a následky si ponese po zbytek života, řekl, že by to udělal znovu. I když opravdu trpí bolestí, mnohem horší by pro něj byla představa, že by některé z dětí zemřelo.

Malá Mercedes nemá těžké popáleniny, ale při pádu utrpěla poranění žaludku a lékaři ji nechávají v umělém spánku na jednotce intenzivní péče. Všichni jsou však mimo ohrožení života, a to především díky Derrickovu hrdinství. Skromný mladý muž prokázal obrovskou odvahu. Sám se však jako hrdina necítí. Řekl, že v takové situaci jste poháněni adrenalinem. Víte, že můžete přijít o život, ale nic vás nemůže zastavit, abyste se nepokusili zachránit své milované.

vyhořelý dům iZdroj fotografie: Depositphotos

Silný příběh otřásl celou komunitou. Všichni se snaží rodině zasažené tragédií pomoci. Dům lehnul popelem a přišli prakticky o všechno. Ve sbírce už se začínají hromadit peníze, které by měly rodině zajistit nové bydlení. Lidé také posílají oblečení, vybavení do nové domácnosti a hračky dětem, které se z otřesného zážitku budou ještě dlouho vzpamatovávat.

Co říkáte na hrdinský čin tohoto mladíka?

Zdroj: InspireMore
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články