Matka riskovala vlastní život, aby zachránila 6 dětí z hořícího domu

Jedno brzké ráno se 30letá Emma Schols nacházela ve druhém patře svého domu, když zaslechla, jak její čtyřletý syn Albin volá o pomoc. Brzy pochopila proč.

hořící dům i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bylo velmi brzy ráno. Emma byla ve druhém patře svého domu, když se najednou přes celý dům ozval hlasitý křik. Byl to její syn, který mermomocí volal o pomoc. Emma rychle seběhla dolů a zjistila, že celý obývací pokoj hoří plameny. Její dva synové, Albin a tříletý Oliver, se skryli v dětském koutku uvnitř obýváku. Emma je okamžitě vzala pod paže a sklonila se nad nimi, aby je ochránila před plameny. Když otevřela přední dveře, ucítila explozi ohně. Skončilo to silnými popáleninami po celých zádech. 

Musela jednat

Emma řekla chlapcům, aby utekli k sousedům, zatímco ona se vrátila zpět do hořícího domu, aby zachránila další čtyři děti, které byly nahoře. Schody vedoucí nahoru byly celé v plamenech, ale to Emmu nijak neodradilo. Byla zaměřena jen na ty čtyři děti nahoře. „Schody hořely, ale já jsem stejně vběhla do ohně. Na každém kroku po schodech jsem si říkala: „Tohle nemůže vyjít, nemůže to vyjít, nemůže to vyjít.“ Ale pak jsem si pomyslela, že to prostě musí vyjít,“ vzpomíná Emma. 

Riskovala vlastní život

Když se dostala znovu do druhého patra, jako první otevřela balkonové dveře. Její devítiletá dcera Nellie na radu matky seskočila dolů. To samé udělal i jedenáctiletý syn William. Její sedmiletý syn Melwin se nacházel na chodbě, takže pro něj musela Emma dojít a nařídit mu to samé, co ostatním dětem. Potom si Emma uvědomila, že její 12 měsíční dcera Mollie leží v postýlce v ložnici jejích rodičů. „Byl tam silný kouř, ale viděla jsem, že stojí v postýlce, pláče, je vyděšená a třese se,“ říká Emma. 

Hasiči v akci iZdroj fotografie: Depositphotos

Matka hrdinka

Dříve jsem ji mohla snadno zvednout, ale teď byla vážně těžká. Pokračovala jsem a myslela jsem si, že už to nezvládnu. Myslela jsem si, že umřu. Pak jsem si ale řekla, že musím dostat ven všech šest dětí, které jsem přivedla na svět, a pak si mohu v klidu lehnout a umřít. Najednou jsem získala obrovskou sílu a rozhodla jsem se udělat vše pro to, abych ji zachránila. V ten moment akorát přijeli hasiči, kteří vysunuli svůj požární žebřík na balkon ve druhém patře, díky kterému mě nakonec dostali ven.” 

Žena skončila s těžkými popáleninami 3. stupně, díky její obrovské odvaze však dokázala zachránit své děti, aniž by se jim cokoliv stalo. 

Co na tuto obrovskou hrdinku říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články