5letá dívka zachránila život své matce. Dispečerce nahlásila, že je maminka nemocná a nedýchá

Londýnská záchranná služba zaznamenala výjimečný případ, kdy pětiletá dívenka vykomunikovala záchranu své matky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pětiletá slečna jménem Zaynab zachránila svou matku, když operátorce bravurně popsala situaci, ve které se nacházela. Vše se odehrálo v Londýně, tamní záchranná služba odměnila malou hrdinku certifikátem, který dokládá její úžasné schopnosti. Celý incident se odehrál minulý rok v červenci. Dívčina matka tehdy zkolabovala po tom, co svou dceru vyzvedla ze školy.

Holčička sdělila všechny informace

Pětiletá slečna sdělila záchranářům všechny potřebné údaje včetně adresy a věku. Celá situace byla také zachycena prostřednictvím videa na sociální síti TikTok. Na této platformě má již skoro půl milionu zhlédnutí. A není divu, spolupráce obou stran je neuvěřitelná. Operátorka nejprve vyslechla dívčino povídání: „Maminka mě vyzvedla ze školy, potom najednou onemocněla.“

Následovala otázka dispečerky, zda maminka dýchá. Od malé Zaynab přišla negativní odpověď. Společnými silami se dopátraly k přesné lokaci místa, kde dívka s matkou bydlí. Když se operátorka zeptala na upřesňující informace, zda bydlí poblíž hasičské stanice, Zaynab okamžitě přitakala. Záchranná služba poté neměla nejmenší problém přijet na dané místo.

Zachovala klid ve stresové situaci

Později se ukázalo, že žena trpěla migrénami, které ji v určitém okamžiku jednoduše přemohly. Malá slečna se později přiznala, že měla obrovský strach z maminčiny smrti. Její matka Samina naopak vypověděla: „Jsem na svou holčičku tak pyšná! Nedokážu pochopit, jak mohla v tak stresové a obtížné situaci reagovat s takovým klidem. Navíc si okamžitě vybavila naši adresu.“

Pětiletá dívka u kreslení iZdroj fotografie: Depositphotos

Samina dále prozradila, že dříve Zaynab s partnerem neučili nic o první pomoci a záchranné službě. Poté se setkali s náhlým úmrtím v rodině a dívčino povědomí o zdraví přehodnotili. Po vlastním kolapsu doporučuje Samina i ostatním rodičům, aby své děti – jakkoliv staré – poučili o možnosti přivolání pomoci. Jednou jim to stejně jako jí může zachránit život.

Jak přistupujete k přivolání pomoci vy?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články