Lékařka přes 10 minut resuscitovala miminko, které se narodilo bez známek života. Už to skoro vzdala

Lékařka nechtěla vzdát oživování novorozeného miminka, které se narodilo bez známek života. Po deseti minutách již ale přestávala bojovat.

novorozeně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Porodníci a porodní asistentky si za svou práci zaslouží obrovský obdiv. Leží jim totiž na bedrech nejen záchrana života nenarozeného dítěte, ale i jeho matky. Ve většině případů probíhá porod hladce a bez větších komplikací a po několika hodinách konečně dojde k zázraku života. Bohužel však může dojít i k situacím, které ani lékař nedokáže předpovědět a při nichž hrozí dítěti nebo mamince velké nebezpečí.

Matky rodící doma ohrožují sebe i své dítě

V dnešní době si rodička může vybrat, jakým způsobem a kde porodí. Je čistě na ní, zda si zvolí při porodu samotu, nebo si přizve budoucího tatínka, porodní dulu či jiného člena rodiny. Bohužel však stále více žen tíhne k soukromí a alternativnějším metodám porodu a nechtějí rodit v nemocnici, ale doma. Jak ale uvádí i web Lidovky, tímto rozhodnutím ohrožují nejen sebe, ale i své dítě. Může se totiž stát cokoli, a nepřítomnost lékaře tak často způsobí tragický konec.

Valná většina nastávajících maminek naštěstí však věří lékařům, a proto si pečlivě vybírají nemocnici, ve které své dítě přivedou na svět. Jak informuje i web ČT24, v loňském roce se narodilo okolo 92 tisíc miminek, což je ovšem oproti předchozímu roku o dost méně. Přesto ale mají porodní asistentky a lékaři plné ruce práce, protože ne každý porod probíhá bez komplikací.

Po deseti minutách oživování to lékařka vzdala

Když byla 2 týdny před termínem porodu přivezena žena do městské nemocnice Lobo na Filipínách, moc se těšila, až své miminko bude držet v náručí. Měla velmi těžké těhotenství, a tak se jí částečně ulevilo, že již brzy bude vše za ní. Bohužel však její malá holčička po narození nedýchala. Lékařka ji začala okamžitě resuscitovat, ale marně. Po deseti minutách již chtěla svou snahu vzdát. S miminkem v náručí, kterému nebilo srdíčko, se přiblížila k matce, aby jí řekla tu nejsmutnější zprávu.

novorozeně iZdroj fotografie: Depositphotos

V tu chvíli ale holčička otevřela oči a poprvé se nadechla. Doktorka nikdy nic takového nezažila a nedokáže si tuto situaci nijak vysvětlit. Dívenka za své místo na tomto světě bojovala, rodiče ji pojmenovali Marie Terezie. Dle lékařky je opravdový zázrak, že se miminko samo probudilo po tak dlouhé době k životu. Rodiče tak málem přišli o svou prvorozenou holčičku, jako tomu bylo v případě ženy, která porodila mrtvé dítě a o jejímž příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si myslíte o tomto zázraku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články