„Milionové dědictví po matce shrábnul můj bratr a já jsem dostala jen obálku,“ rozčilovala se Alena. Netušila, že získala mnohem víc

Když při otevření závěti zjistila, že bratr zdědil miliony a ona pouhou obálku, zklamalo ji to. Její zesnulá matka pro to ale měla pádný důvod.

Posmutnělá frustrovaná žena i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Smrt blízkého člověka bývá pro jeho milované velkým utrpením. Smutek a bolest ze srdce jen tak nezmizí. Velké problémy ale následně může přinést zanechaná závěť, která v mžiku dokáže rozbít rodinné vztahy. Peníze a závist totiž často zničí lásku a porozumění, jež mezi rodinnými příslušníky panovaly. Někdy se lidé také mohou cítit zrazeni zesnulým, jako to bylo i v případě čtenářky Aleny V., která svůj příběh sepsala a dopis zaslala do naší redakce.

Když zjistila, že všechny peníze dědí bratr, cítila se zrazená

Paní Alena utrpěla před několika měsíci obrovskou ztrátu. Po dlouhé těžké nemoci totiž zemřela její milovaná matka. S rakovinou sice statečně bojovala, ale nakonec jí bohužel podlehla. Po celou dobu léčby jí byla po boku právě paní Alena, která svou maminku opravdu milovala. Snažila se ji podporovat a dodávat jí sílu, ale nestačilo to. Zákeřná nemoc byla silnější. Dosud se z její smrti nevzpamatovala.

Přestože velmi trpěla, věděla, že se musí zúčastnit dědického řízení, a věřila, že maminka svůj velký majetek spravedlivě rozdělila mezi ni a jejího bratra. „Když ale notář při čtení závěti řekl, že veškeré miliony, které matka vlastnila, připadnou mému bratrovi, nemohla jsem tomu uvěřit,“ vzpomíná v dopise paní Alena. Cítila se zrazená, zbytečná a při bratrových škodolibých pohledech naprosto zničená. Netušila však, co měla její maminka celou dobu v plánu.

Ve skutečnosti ale zdědila něco mnohem cennějšího

„Poté ale ke mně přišel notář a předal mi obálku. Když jsem ji otevřela, zůstala jsem jako opařená,“ popisuje dále v dopise čtenářka. Matka jí totiž odkázala dům, o kterém žena neměla ani tušení. Jednalo se o obrovskou haciendu v hodnotě několika desítek milionů korun. Pak jí notář podal ještě druhou obálku, ve které zesnulá matka vše vysvětlila. „Napsala mi, že ví, že kdyby dům zdědil bratr, prodal by ho a vše utratil. Mně věří, že se o tento majetek budu s láskou starat a postupně bude předáván z generace na generaci,“ vysvětluje slova své maminky paní Alena.

Styděla se, že své matce zprvu křivdila. Nyní ví, že ji milovala a zcela jí důvěřovala. „Samozřejmě maminku nezklamu. Dům si nechám a budu o něj pečovat. Peníze nejsou všechno, toto je mnohem cennější. Jsem jí opravdu vděčná,“ končí těmito slovy svůj dopis paní Alena.

Přestože si tedy žena myslela, že ji matka zradila, ve skutečnosti jí věnovala něco, o čem neměla ani tušení a za co je jí velmi vděčná. Pro to, že ji výši svého majetku zatajila, měla pravděpodobně svůj důvod. Podobně to udělala i žena, o jejímž obrovském jmění neměla rodina ani tušení, což jsme na DámskémDeníku již zmiňovali.

Jak byste svůj majetek rozdělili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články