Babička celý život záměrně tajila výši svého majetku. Když příbuzní po její smrti přečetli závěť, spadla jim brada

Zemřela v 87 letech. Její příbuzní věděli, že je zabezpečená, ale kolik ve skutečnosti měla peněz, se dozvěděli až po její smrti. A vyrazilo jim to dech.

žena sedí v křesle i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na dámu, která zemřela v roce 2018, hned tak nezapomene celá řada lidí. Svým činem se zapsala do australské historie. A to díky svému ohromnému majetku, který za svůj život nashromáždila, avšak použila ho jinak, než by to udělala většina lidí. Jméno této neuvěřitelně inspirující a štědré ženy nebude ještě dlouho zapomenuto.

Nikdo netušil, jak velký majetek ve skutečnosti vlastní

Sheila Woodcock prožila svůj život v australském Newcastlu. Když v 87 letech zemřela, zanechala po sobě obrovské jmění. To však z jejích příbuzných věděl jen její bratranec z druhého kolene Kent Woodcock. A i ten se to dozvěděl přibližně půl roku před její smrtí, když se mu svěřila s tím, kolik majetku vlastní a co s ním hodlá udělat.

Podle DailyMail činil majetek paní Woodcockové neuvěřitelných 14 milionů australských dolarů. To je tedy v přepočtu přibližně 210 milionů korun. Rozhodně se tedy nejednalo o nějaké drobné, ale o peníze, se kterými už se něco dá dělat. Vzhledem k tomu, že paní Woodckocková se nikdy nevdala a neměla vlastní děti, rozhodla se všechny peníze darovat na dobročinné účely.

iZdroj fotografie: Freepik

Pečlivě pak vybrala 15 organizací, mezi které své peníze rozdělila. Zástupci těchto organizací byli po její smrti společně pozváni na základnu záchranářských helikoptér Westpac a notář jim sdělil výše daru. Zároveň vzdali hold zesnulé štědré dárkyni. Na místě byl i její bratranec, který jí s rozdělením financí pomáhal. „Nemyslím si, že někdo v Newcastlu někdy něco takového udělal, a nemyslím si, že to ještě někdy uvidíme,“ prohlásil.

Podpořila výcvik psů, vzdělání i výzkum rakoviny

Všichni příjemci daru byli ohromeni. Rozhodně se nestává každý den, že by přijímali milionové částky. Jednou z organizací, která obdržela přibližně 20 milionů korun, byla GuideDogs, která se věnuje výcviku asistenčních psů pro nevidomé a tělesně postižené. Peníze dostala také Záchranná letecká služba, Armáda spásy nebo Červený kříž. Sheila přispěla také na výzkum rakoviny prsu, na podporu stipendijního vzdělávání a mnoho dalšího.

Příbuzní Sheily věděli, že je zajištěná, ale suma, kterou za život nashromáždila, jim vyrazila dech. Část peněz sama zdědila, část vydělala a také udělala několik chytrých investic. Sama navíc žila poměrně skromně a nerozhazovala za zbytečnosti. Raději trávila svůj čas s přáteli. Také milovala herectví, zahradničení, cestování a čokoládu. Na její štědrost se rozhodně bude ještě dlouho vzpomínat.

žena se psem iZdroj fotografie: Freepik

To, že pro některé lidi nejsou peníze nijak zvlášť podstatné, dokazuje i příběh jiné ženy, o které jsme psali na DámskémDeníku. Ta raději zvolila skromný život a s obrovskou sumou peněz naložila také jinak, než byste čekali. Možná vás napadlo, co by se s majetkem stalo, pokud by Sheila nesepsala závěť a neměla příbuzné? Podle našich zákonů takové jmění přechází na stát. Každoročně takto stát získává majetek přesahující i 100 milionů korun.

Co byste s takovým jměním udělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články