Chudá stařenka zdědila obrovské jmění: Namísto toho, aby ho utratila, s ním udělala něco nečekaného

Stařenka po svém manželovi, kterého neviděla mnoho let, zdědila obrovskou sumu peněz. Rozhodla se s nimi naložit po svém, a překvapila tím spoustu lidí.

stará žena i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Když má člověk rodinu, tak nějak očekává, že jednou přijde čas, kdy po svých předcích zdědí nějaký majetek. Často se ale stává, že někteří lidé netuší, že mají kdesi ve světě nějakého příbuzného, po jehož smrti jim připadne dědictví, jež jim náleží. Příběh stařenky, která na stará kolena zdědila neuvěřitelnou sumu peněz, obletěl svět, a to kvůli jejímu rozhodnutí, jak s penězi naložila.

Opustila manžela, aby se mohla starat o nemocnou matku

Celý příběh začal v roce 1956. V tuto dobu se mladičká Maria spolu se svým manželem rozhodli odjet z tehdejší Jugoslávie do Austrálie. Jejich okolí zprvu nevěřilo, že se jim to podaří, ale k překvapení všech jim to vyšlo, a dokonce se oba stali řádnými australskými občany. Po několika letech se však Maria dozvěděla, že je její matka vážně nemocná. Bez váhání se proto vrátila do Jugoslávie, aby se zde o svou maminku mohla starat.

Její manžel zůstal v Austrálii, a tak si spolu alespoň dopisovali. Chápal její rozhodnutí, proto jí posílal peníze, aby jí alespoň takto na dálku mohl pomoci. Postupem času však kontakt mezi nimi ustal, a když Mariinina matka zemřela, zůstala žena ve starém domě bydlet sama. V průběhu času se dozvěděla, že její manžel začal podnikat – a byl v tom opravdu velmi úspěšný. Vydělával spoustu peněz, takže se z něj stal opravdu bohatý člověk. Ji to ale nezajímalo. Neplánovala se přestěhovat za ním zpět do Austrálie. Myslela si, že na ni zapomněl, ale to se spletla.

Potěšilo ji, že si na ni manžel i po tolika letech vzpomněl

Manžel si na svou první milovanou ženu na smrtelné posteli vzpomněl a odkázal jí dědictví v hodnotě téměř patnácti milionů korun. Peníze sice přijala, ale nenechala si z nich ani halíř. O vše se tato dobrosrdečná stařenka podělila se svými sousedy, které měla moc ráda. Často za ní docházeli si popovídat, nakupovali jí, když jí nebylo dobře a nemohla si do obchodu dojít sama. Dle jejích slov je již příliš stará a na onom světě jistě žádné peníze potřebovat nebude. Jediné, co ji velmi potěšilo, bylo, že si na ni její manžel po tolika letech vzpomněl, i když spolu nebyli dlouhá léta v kontaktu.

české peníze iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato štědrá stařenka má ráda samotu. Užívá si ticho a klid. Prakticky celý svůj život prožila na samotě jen se svými psy. A přestože se jí naskytla možnost vše změnit a žít jiný život, s díkem to odmítla a peníze raději nabídla těm, kteří je potřebovali více než ona. Málokdo by se zachoval stejně jako tato stará dáma.

Co říkáte na její rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články