„Matka se mi snaží najít manžela, myslí přitom jen na svoje dobro,“ zoufá si Veronika (18). Nechce si s ní ale pokazit vztah

Upřímná zpověď teprve 18leté Veroniky odhalí, jaké sny mají někteří rodiče pro své děti. Peníze jsou pro ně důležitější než city.

Žena sedící na schodech i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Vztahy jsou nesmírně komplikovanou záležitostí. Ačkoli rodiče často chtějí pro své děti jen to nejlepší (a tak by to být rozhodně mělo), někdy jsou ve svém rozhodování trochu mimo mísu. Bohužel tím, jak se snaží své děti nasměrovat, kolikrát napáchají více škody než užitku. Se svým trápením a nestandardním přáním své matky se snaží vypořádat také teprve 18letá Veronika, pro kterou má její matka předem nalinkovaný a vysněný život.

Mužský vzor by neměl chybět

„Můj život mi nepatří. O ničem nemůžu sama rozhodovat, dokonce ani o tom, zda můžu jít se spolužákem na zmrzlinu,“ začíná své vyprávění Veronika. Ta žije pouze s matkou, která v ní odmalička viděla princeznu a zvyšovala jí sebevědomí, jak se jen dalo. Jejím cílem bylo nejen vychovat nádhernou a vzdělanou mladou ženu, ale primárně jí najít vhodného manžela, který bude finančně velmi dobře zaopatřený. „Tatínek mámu opustil kvůli jiné ženě, už když mi byl 1 rok. Myslím, že se s touto ránou osudu nikdy pořádně nevyrovnala.“

Odchod otce od rodiny v útlém věku dítěte není bohužel ojedinělý, jak vypráví i jiný příběh na DámskémDeníku. Úplná rodina je ale pro formování osobnosti dítěte zcela zásadní a i otec hraje významnou roli. Děti ženského pohlaví vnímají osobu otce jako přirozenou autoritu. Zároveň ale přijímají za své i jeho chování, které následně vyžadují od svých budoucích partnerů, říká web Novinky. Je-li otec empatický a milý, bude chtít dcera partnera s podobnými vlastnostmi. Naopak agresivní a neuctivé projevy otce bude brát jako samozřejmost.

Co je moc, to je příliš

„Matka mi vybírá partnery a chce, abych zůstala neposkvrněná do té doby, než mi najde toho pravého. Že prý to zvyšuje mou hodnotu. Není pro ni přitom rozhodující, jaké má muž vlastnosti, ale v jakém autě jezdí, co vše vlastní, je-li úspěšný podnikatel a jaká je výše jeho konta.“ Veronika se slzami v očích mluví o respektu ke své matce, které je vděčná za to, co vše musela obětovat, aby jim zajistila pohodlný život. A sama říká, že neví, jak z toho ven, aniž by ranila matčiny city. Jejím cílem je najít si životní lásku bez ohledu na majetek a peníze.

Líbající se dvojice iZdroj fotografie: Piqsels
Veronika by ráda zažila opravdovou lásku.

Je bohužel zcela běžné, že matky mají snahu ovládat život svých dětí s cílem zajistit jim život, který by samy chtěly pro sebe, což potvrzuje i web Rozhlas.

Jak byste takovou situaci řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články