Skutečný boží zázrak: Maminčina náruč dokázala přivést k životu mrtvé miminko

Tito rodiče nikdy nezapomenou na zázrak, který se odehrál v porodnici, když lékaři jejich syna prohlásili za mrtvého. Ten se však života vzdát nechtěl.

novorozená dvojčata i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Těžko uvěřitelný příběh si prožil jeden australský manželský pár. Po předčasném porodu se totiž jedno z jejich dvojčat nenadechlo. Ačkoliv se lékaři snažili chlapečka přivést k životu, nakonec museli zoufalým rodičům oznámit, že ho ztratili. Jediné, co tak pro ně mohli udělat, bylo nechat je se malým synem rozloučit. Tomu, co se událo pak, však nemohl nikdo uvěřit.

Manželé se těšili na dvojčátka

Kate a David Ogg, z australského Brisbane, se velmi těšili na jejich první děti. Dlouho se jim nedařilo počít přirozenou cestou a tak Kate nakonec v 29 letech podstoupila umělé oplodnění. A ujala se rovnou dvě vajíčka. Manželé tak očekávali narození dvojčátek, chlapečka a holčičky. Těhotenství se však začalo komplikovat už v 27. týdnu.

Tehdy Kate pocítila kontrakce. Ihned spěchala k lékaři a ten její obavy potvrdil. Dvojčátka se rozhodla přijít na svět. Kate byla okamžitě hospitalizovaná a ještě týden se lékařům dařilo porod oddalovat. Pak však léky přestaly fungovat a bylo jasné, že Kate porodí. Tým 14 lékařů a sester se proto nachystal ke komplikovanému porodu.

Předčasně narozené děti jsou vždy ve velkém ohrožení a bohužel se černý scénář nevyhnul ani Kate s Davidem. Zatímco malá Emily po porodu dýchala a byla ihned převezena na jednotku intenzivní péče, malý Jamie se nadechnout nechtěl. Lékaři se jej snažili oživovat více než 20 minut, ale marně. Nakonec museli rodičům oznámit, že jejich syn porod nepřežil.

porod iZdroj fotografie: Freepik
Porod dvojčat byl komplikovaný

Lékaři je nechali se s mrtvým synkem rozloučit

Malý nehybný uzlíček tak podali ležící Kate, aby se s ním mohli poprvé a naposledy pomazlit a rozloučit. Hned jak Jamieho na Kate položili, všimla si že pohnul hlavou. To však lékaři označili za reflex a nechali rodiče v soukromí s mrtvým synem. Instinkt však Kate něco napovídal. Řekla Davidovi, aby si svlékl tričko a lehl si k nim do postele, aby malého synka svými těly zahřáli.

A stalo se něco neuvěřitelného, malý Jamie se opět pohnul. David spěchal pro doktora, i tentokrát však lékař řekl, že jde o pouhý reflex. Když však za několik minut Jamie otevřel očička, už to opravdu nešlo ignorovat. Lékař si Jamieho poslechl a zjistil, že jeho srdíčko tluče a chlapeček dýchá. Okamžitě jej tak převezli do inkubátoru, kde i se sestřičkou strávili ještě několik týdnů.

Lékaři později přičetli tento zázrak tomu, že Jamiemu pomohl matčin teplý hrudník, který je po porodu tím nejlepším místem, kde se miminko cítí podobně jako v děloze. Slyší tlukot matčina srdce a zároveň je v dostatečném teple. Katin mateřský instinkt tak přivedl jejich synka opět k životu. Dnes jsou dvojčata, i přes nelehký start do života, naprosto zdravá. Dnes 13letý Jamie s oblibou vykládá historku o svém zázračném narození.

Co říkáte na toto zázračné zmrtvýchvstání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články