Příběh ze života: Rodina manžela byla až přehnaně šetřivá, nepomohlo ani to, když jsme se od nich odstěhovali

Šetřit se musí, zvlášť v dnešní době, ale čeho je moc, toho je příliš. Své o tom ví i Markéta, která se rozhodla podělit o svůj nepříjemný zážitek s manželovou rodinou.

Tchýně v bytě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přehnané šetření může vést k obrovským neshodám, a dokonce kvůli němu mohou skončit dlouhodobé vztahy. Své o tom ví i naše čtenářka Markéta Staňková z Písku, která se s námi podělila o svůj příběh. O zkušenosti, jež nakonec skončily rozvodem: „V devatenácti letech jsem se rozhodla vzít si svého přítele a začít s ním nový život. Plánovali jsme pronajmout si vlastní bydlení, ale když jsme to řekli jeho rodičům, jeho matka nám nabídla, že můžeme bydlet u nich. Byla to obrovská chyba.“

Nebylo to podle jejích představ

„Zpočátku jsme byli za toto gesto vděční, ale brzy jsme zjistili, že to nebylo tak, jak jsme si představovali. Při přestěhování jsem si uvědomila, že tchyně šetří na všem. Nákupy byly pouze jednou týdně (nakupovali jsme společně) a oblečení se kupovalo jen ve výprodejích. Bylo nám zakázáno používat mikrovlnnou troubu a pračku, aby nedošlo k plýtvání elektřinou. Dokonce jsme se nesměli sprchovat více než jednou týdně, a to v neděli. Tato omezení byla hodně svazující a často nás rozčilovala.

Tchyně z noční můry

„Po nějaké době jsem navrhla svému manželovi, že si pronajmeme vlastní byt, ale on chtěl stále zůstat u svých rodičů. Měl to blízko do práce a navíc jsme u nich bydleli zdarma. Nakonec jsem se rozhodla odstěhovat ke své matce. Moje rozhodnutí však bylo pro manžela velmi překvapivé, a proto nakonec souhlasit s tím, abychom se odstěhovali do pronajatého bytu. Nicméně, i když jsme byli sami, můj manžel na mě stále kladl stejná omezení ohledně spotřeby vody a elektřiny, na jaká byl zvyklý.“

Manželé a tchýně iZdroj fotografie: Depositphotos

Poslední kapka

Tohle už bylo příliš. Nakonec jsem ztratila trpělivost a rozhodla se od něj odejít. Jednoduše jsme kvůli šetření nedokázali žít normálně. Nyní žiji sama v pronajatém bytě a mám dostatek peněz na to, abych mohla zaplatit za své potřeby a mohla si také dovolit splnit si všechny své sny. Cítím se svobodná a šťastná a nemusím se omezovat v ničem. Bylo to těžké rozhodnutí opustit svého manžela, ale stálo to za to, abych se zbavila pocitu omezování a mohla si užít svobodu, kterou jsem potřebovala.

Co byste dělali na Markétině místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů