Maminka měla za to, že jde o obyčejný záchvat paniky. Lékaři později zjistili, že důvod chlapečkova bezvědomí je úplně jiný

Tříletý syn zatoužil po ledovém nápoji, který matka často kupuje jeho starším sourozencům. Ženu ani na vteřinu nenapadlo, že by se mohlo něco stát.

Chlapec pije brčkem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rodiče během nakupování většinou neodolají žadonění svých ratolestí, aby jim dopřáli nějakou dobrotu. Třeba zmrzlinu nebo párek v rohlíku. Jenže z úplně nevinné záležitosti se během pár minut může stát děsivá noční můra. Vyprávět by o tom mohla matka malého chlapce, který se po vypití oblíbeného a snadno dostupného nápoje začal motat a později zkolaboval. Ukázalo se, že viníkem je jedna z chemických sloučenin ukrytých ve sladké ledové tříšti.

Původně si myslela, že se syn jen nudí

Barevné ledové nápoje lákají svou chutí i pěkným vzhledem a děti je zbožňují. Spousta rodičů jim je kupuje, aniž by si uvědomovali, jaké je vlastně jejich složení. Vyjma drceného ledu totiž obsahují nejrůznější ovocné sirupy. Děti baví, že si mohou vybrat příchuť a barvu. Jenže právě kvůli složení sirupu skončil podle serveru TheSun tříletý Angus ze skotského města Port Glasgow v nemocnici.

Plechovky

Mladý otec tento nápoj miloval. Nakonec kvůli němu přišel o polovinu lebky

Jeho matka Victoria Andersonová vzala syna s sebou na nákupy. Ledovou tříšť dopřávala svým starším dětem pravidelně a nikdy se nic nestalo. Když po ní zatoužilo i nejmladší z dětí, neviděla v tom žádný problém. Tentokrát se ale všechno velmi rychle zvrtlo. Jakmile malý Angus červený nápoj s malinovou příchutí vypil, začal kňourat, že chce jít domů. Jeho matka mu nevěnovala moc pozornosti, protože se domnívala, že se její malý syn prostě jen nudí.

Chlapec zkolaboval a skončil v nemocnici

Jenže se mýlila. Najednou se totiž tříletý chlapec sesunul k zemi. Zpočátku ho matka podezřívala, že jen trucuje a má záchvat vzteku, ale když viděla, že se nehýbe a nereaguje, zpanikařila. „Začala jsem křičet: Zavolejte někdo záchranku! Myslela jsem, že jsem ho ztratila,“ cituje Andersonovou server Parenting. Pomoc se brzy dostavila a chlapec v bezvědomí skončil v péči glasgowské dětské nemocnice. Ukázalo se, že má výrazný pokles hladiny cukru v krvi.

UN LICUADO DEJÓ A UN NENE AL BORDE DE LA MUERTE Un nene de tres años tomó un licuado, se intoxicó y casi se murió…

Zveřejnil(a) Periódico Digital Tucumán dne Úterý 30. ledna 2024

Když se lékaři dozvěděli, co Angus zkonzumoval, měli jasno. Podle nich za jeho stav může glycerol obsažený v nápoji. „Asi dvě hodiny byl v bezvědomí. Když se probral, stále ztrácel vědomí. Byla to ta nejděsivější věc, jakou jsem kdy zažila,“ svěřila se zoufalá matka. Glycerol se vyskytuje třeba ve zmrzlině nebo žvýkačkách. U malých dětí může vést jeho konzumace k hypoglykémii a bezvědomí. „Nikdy předtím jsem o tom neslyšela. Člověk prostě neví, co v těch nápojích je. Už nikdy je nekoupím,“ dodala Andersonová.

Co říkáte na to, že chlapec po vypití ledové tříště zkolaboval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články