Majitel se zbavil psa naprosto ohavným způsobem. Nálezci nemohli uvěřit svým očím

Na kost vyhublý pitbul byl nalezen u popelnic, kde jej zanechal jeho původní majitel. Ten by si za své nechutné chování zasloužil krutý trest.

pitbul i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé, kteří si pořizují psa, by si měli uvědomit, že je to závazek na dlouhá léta, a rozhodně se nejedná o věc, které se mohou kdykoli zbavit. Bohužel existuje stále mnoho takových jedinců, které jejich domácí mazlíček přestane bavit, a tak jej bezcitně opustí. Někteří z nich psa v lepším případě odevzdají do útulku, jiní se jej ale zbaví opravdu ohavným způsobem.

Původní majitel jej nechal u popelnic

Pitbul jménem Bowie neměl vůbec lehký život. Když si ho jeho původní majitel pořídil, rozhodně neměl v plánu jej zahrnout láskou a péčí. Psa týral, nedával mu jíst ani pít a ustavičně jej nechával zavřeného v kleci. Pejsek tak téměř neuměl chodit, o dlouhých procházkách si mohl nechat jen zdát. Nakonec jeho majitel udělal tu nejohavnější věc. Vystrašené a na kost vyhublé zvíře nechal, jak uvádí i web AnimalChannel, u popelnic zamčené v kleci.

Naštěstí jej ale objevili hodní lidé, kteří psa okamžitě převezli na veterinární pohotovost. Až na jeho hroznou vyhublost a vředy na zádech, které musely být operativně odstraněny, byl zdravý. Velmi se ale bál lidí, protože s nimi měl jen tu nejhorší zkušenost. Pěstounská rodina, do které byl Bowie umístěn, věděla, že bude jeho zotavení a léčba běh na dlouhou trať, ale nechtěli to vzdát.

Pejsek naštěstí našel novou milující rodinu

Pěstouni se nakonec rozhodli, že Bowieho adoptují nadobro, protože se do něj úplně zamilovali. Krmili jej kvalitním krmivem, dbali na to, aby měl dostatek pohybu, který z něj udělal nejšťastnějšího psa na světě. Díky nim má nyní pejsek novou milující rodinu, která jej zahrnuje láskou a péčí, jež si zaslouží. Celý psíkův příběh byl zdokumentován ve videu, které bylo zveřejněno na YouTube, kde má již přes šest milionů zhlédnutí.

Ač to málokdo ví, pitbulové patří mezi nejvíce opuštěné a týrané psy vůbec. V útulcích lze najít nejvíce zástupců této rasy a stejně tak jsou svými majiteli nejvíce posíláni na smrt injekcí. Často bývá na vině jejich agrese, jako to bylo v případě pitbula, jejž před eutanázií zachránila nová milující rodina. O jeho příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články