Agresivní pitbul byl odsouzen k smrti. Milující domov ho ale změnil k nepoznání

Tento agresivní pes měl být navždy uspán. Nakonec se ale stalo něco, co nikdo ze zaměstnanců útulku ani ve snu nepředpokládal.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pitbul jménem Nico měl velmi těžký život a osud se s ním jednoznačně nemazlil. V důsledku všech událostí se stal neovladatelným, nebezpečným zvířetem a skončil v útulku. Nikdo si s jeho agresivitou nevěděl rady, a tak se personál rozhodl, že Nica nechá uspat. Ještě ten den se ale stalo něco, co všechny zcela ohromilo.

Chovali se k němu špatně

Už když byl přijat do útulku, všem bylo jasné, že Nico nepochází z dobrých poměrů. Pes, který přišel z milující rodiny, by nikdy tolik neštěkal a nesnažil se útočit na všechno okolo sebe. Jeho minulý majitel na něj vůbec nedbal a tento pitbul tak prožil hrozné věci. V důsledku toho se také opakovaně pral s ostatními psy, což často končilo četnými zraněními, jež musel vyřešit veterinář.

Věřili, že se změní

Chovatelé v zařízení nejprve vyčkávali a snažili se Nicovi dát druhou šanci. Mysleli si, že ho dokážou změnit, ale byli naprosto neúspěšní. Po několika týdnech je marný boj se zuřivým psem začal vyčerpávat a rozhodli se, že bude lepší pitbula uspat. Jenže ještě ten den odpoledne dostali telefonát od ženy jménem Kelly, který vše změnil.

Rozhodla se za něj bojovat

Kelly si o příběhu Nica přečetla na Facebooku a rozhodla se, že se jeho osud pokusí zvrátit. Žena zorganizovala sbírku a za získané prostředky zaplatila veterinární vyšetření a zajistila převoz do jiného útulku. Celou dobu přitom pokračovala v hledání nového majitele, který by mohl dát Nicovi novou naději a změnit jeho život k lepšímu. Nakonec se to naštěstí povedlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dostal milující náruč

Nico skončil v domě ženy jménem Bridget, která už doma měla jednu fenu stejného plemene, takže perfektně věděla, jak se k Nicovi chovat. Povedlo se jí trpělivým a milým přístupem zmírnit známky jeho agrese tak, že nyní Nico bez problému zvládá kontakt s jinými psy i lidmi. Tímto příběhem chtěla ostatní vyzvat k tomu, aby se nebáli ujmout neposlušných psů, protože jsou to uvnitř zraněné duše, jež si zaslouží lepší budoucnost. Vše je to jen o správném přístupu člověka k takovému psovi a o trpělivosti.

Jaký máte názor na převýchovu agresivních psů?

Zdroj: AllCreatures
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů