Agresivní pitbul byl odsouzen k smrti. Milující domov ho ale změnil k nepoznání

Tento agresivní pes měl být navždy uspán. Nakonec se ale stalo něco, co nikdo ze zaměstnanců útulku ani ve snu nepředpokládal.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pitbul jménem Nico měl velmi těžký život a osud se s ním jednoznačně nemazlil. V důsledku všech událostí se stal neovladatelným, nebezpečným zvířetem a skončil v útulku. Nikdo si s jeho agresivitou nevěděl rady, a tak se personál rozhodl, že Nica nechá uspat. Ještě ten den se ale stalo něco, co všechny zcela ohromilo.

Chovali se k němu špatně

Už když byl přijat do útulku, všem bylo jasné, že Nico nepochází z dobrých poměrů. Pes, který přišel z milující rodiny, by nikdy tolik neštěkal a nesnažil se útočit na všechno okolo sebe. Jeho minulý majitel na něj vůbec nedbal a tento pitbul tak prožil hrozné věci. V důsledku toho se také opakovaně pral s ostatními psy, což často končilo četnými zraněními, jež musel vyřešit veterinář.

Věřili, že se změní

Chovatelé v zařízení nejprve vyčkávali a snažili se Nicovi dát druhou šanci. Mysleli si, že ho dokážou změnit, ale byli naprosto neúspěšní. Po několika týdnech je marný boj se zuřivým psem začal vyčerpávat a rozhodli se, že bude lepší pitbula uspat. Jenže ještě ten den odpoledne dostali telefonát od ženy jménem Kelly, který vše změnil.

Rozhodla se za něj bojovat

Kelly si o příběhu Nica přečetla na Facebooku a rozhodla se, že se jeho osud pokusí zvrátit. Žena zorganizovala sbírku a za získané prostředky zaplatila veterinární vyšetření a zajistila převoz do jiného útulku. Celou dobu přitom pokračovala v hledání nového majitele, který by mohl dát Nicovi novou naději a změnit jeho život k lepšímu. Nakonec se to naštěstí povedlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dostal milující náruč

Nico skončil v domě ženy jménem Bridget, která už doma měla jednu fenu stejného plemene, takže perfektně věděla, jak se k Nicovi chovat. Povedlo se jí trpělivým a milým přístupem zmírnit známky jeho agrese tak, že nyní Nico bez problému zvládá kontakt s jinými psy i lidmi. Tímto příběhem chtěla ostatní vyzvat k tomu, aby se nebáli ujmout neposlušných psů, protože jsou to uvnitř zraněné duše, jež si zaslouží lepší budoucnost. Vše je to jen o správném přístupu člověka k takovému psovi a o trpělivosti.

Jaký máte názor na převýchovu agresivních psů?

Zdroj: AllCreatures
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech