Fotografka zachytila rozkošný moment prvního setkání lvíčete se svým otcem

Každý otec chce vidět svého narozeného potomka co možná nejdříve. V případě těchto dvou lvů bylo setkání něčím naprosto neuvěřitelným.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

První setkání otce s jeho dítětem bývá vždy velmi emotivní. O to více je tento fakt umocněný tím, když se jedná o zvířata. Majestátní zvíře, jako je lev, není žádnou výjimkou. Pokud otec poprvé vidí své mládě, musí být také plný emocí. Právě takové setkání se odehrálo mezi jedním lvem a jeho mládětem. Tatínek měl ze svého potomka takovou radost, že se uchýlil k velmi zajímavé reakci. Takovéto zareagování na malé mládě se mezi zvířaty jen tak nevidí. I to je možná důvod, proč je lev brán jako král zvířat.

Lvi žijí převážně v Africe

Lev je po tygrovi druhou největší kočkovitou šelmou a žije převážně v Africe. Jak uvádí ZOO Tábor, tak tato šelma dokáže spánkem zabrat 20 hodin z celého dne. Samci se nejvíce vyznačují hřívou, která je tím pádem také odlišuje od samic. Ty totiž nic takového nemají. Všem známý lví řev je v noci slyšet někdy až na 8 kilometrů, což nás všechny v redakci velmi zaujalo. Mnohými experty a fotografy jsou tato zvířata sledována právě pro svou majestátnost, což uchvátilo i jednu z fotografek.

Otec poprvé viděl mládě

Na záběrech pořízených fotografkou lze vidět to, jak se samec lva poprvé setká se svým mládětem. V první okamžik je to jen takové menší oťukávání, brzy se však jejich emoce zcela projeví. Velmi překvapivé je to, jak něžně se chová otec ke svému potomkovi. Z tohoto jednání by se někteří lidé mohli učit. Lev položil tlapu na své mládě, jako by říkal, že jej bude ochraňovat. Lvíče se po chvíli postavilo na zadní nohy a vypadalo to, jako by svému tatínkovi dávalo pusu na hlavu.

Mládě překonalo strach

Na lvíčeti bylo vidět, jak se mu podařilo překonat prvotní strach z dospělého lva. Následné hrátky dvou šťastných zvířat však byly neuvěřitelné. „Novorozená mláďata je vždy těžké fotit,“ citoval deník Mirror autorku fotografií Suzi Eszterhas. Jak sama tvrdí, sledováním lvů strávila celkem 3 měsíce času, než se jí poprvé podařilo zachytit jejich mláďata. Trávila spoustu času schovaná v různých křovinách a jeskyních, aby se jí povedlo udělat záběry lvíčat, která jsou podle nás na fotografiích velmi roztomilá. Na všechny její fotografie lvů se můžete podívat na jejích stránkách.

Setkání jsou vždy zvláštní

Setkání člověka s těmito divokými šelmami ve volné přírodě může být vždy velice zajímavé. O takových setkáních jsme na Dámském Deníku také dříve psali. V tomto případě se muž po letech setkal se lvy, které znal jako koťata. Není jisté, zda se tato fotografka bude chtít s touto rodinkou ještě někdy potkat, ale zážitek z toho musela mít na celý život. Samec dokonce v jednom okamžiku spustil svůj řev, díky kterému se tato zvířata také řadí mezi majestátní. V některých situacích je tento zvuk opravdu děsivý.

Jaký druh divokých zvířat máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články