Známá herečka Libuše Švormová už se před kamerami nikdy neobjeví. Proč s ní nikdo nechce pracovat?

Známá herečka Libuše Švormová prozradila důvod, proč už se nikdy neobjeví v žádném filmu či seriálu. Režiséři o ni kvůli této věci ztratili zájem a nechtějí s ní pracovat.

herečka Libuše Švormová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Libuše Švormová teprve nedávno dokončila natáčení velmi úspěšného televizního seriálu Kukačky, který nyní vysílá Česká televize. Od té doby už jí ale nikdo nenabídl práci a ona sama přiznává, že s ní filmaři nechtějí pracovat. Jaký je skutečný důvod pro jejich jednání? A má Libuše Švormová nějaký náhradní plán, nebo bude muset odejít do hereckého důchodu?

Divadelní začátky

Libuše vystudovala střední školu uměleckých řemesel a nejdříve vše nasvědčovalo tomu, že z ní bude grafička. Pak ale změnila plány, přihlásila se na DAMU a zanedlouho začala její hvězdná kariéra. Začínala v divadlech, nejprve účinkovala ve Východočeském divadle v Pardubicích a v roce 1961 přestoupila do Městských divadel pražských, kde působila dlouhých 30 let.

Nikdy nedostala hlavní roli

Filmová kariéra Libuše Švormové začala v roce 1959, kdy se krátce po sobě objevila hned ve čtyřech snímcích. Poté o ni byl permanentní zájem a hrála alespoň v jednom filmu ročně. Zajímavostí ale je, že jí režiséři nikdy nenabídli roli hlavní postavy. Diváci ji mohou znát například z pohádky Jak se budí princezny nebo z filmu Léto s kovbojem.

Už o ni nemají zájem

Herečka novinářům pro server Blesk.cz prozradila, že nyní už žádné nabídky nedostává. „I když já bych si určitě dala říct! Ale rozumím tomu, v srpnu mi bude osmaosmdesát let. A režiséři se bojí, že mě obsadí, přizpůsobí celý scénář, začneme natáčet a já jim najednou umřu. A to je velká čára přes rozpočet,“ komentuje situaci s lehkým úsměvem.

Libuše Švormová iZdroj fotografie: Nextfoto

Preferuje osobnější kontakt

Libuše Švormová ale celý život nejvíce milovala hraní v divadle a osobnější kontakt s diváky. „To moje nejmilejší v životě mi snad věk ještě nějakou dobu nevezme. A tam se mne také nikdo nebojí,“ uvažuje Švormová. V divadle by podle ní její smrt ničemu nevadila, jelikož zde vždy existuje možnost alternace. Navzdory svému věku se navíc cítí zdravá a plná sil.

O 18 let mladší manžel

Elán a chuť do života jí prý dodává o 18 let mladší manžel Jan Patera. „Nosí mě na rukou a také mi dává pěkně do těla. I když už ne v dalekých krajích, tak pořád někde chodíme nebo lezeme. Minulý týden to byl Špindl, teď se asi podíváme na Klínovec. Anebo na jižní Moravu? Uvidíme. Já vlastně nemám chvilku klidu, a to je dobře,“ uvedla dále pro Blesk.

Jaký máte názor na seriál Kukačky?

Zdroj: Zivot
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla