Další legendární zpěvák se na nás bude dívat už jen z nebe. Jeho nejznámější písničku zná snad každý

Všestrannému hudebníkovi, který stál u zrodu populární slovenské kapely Modus, se stala osudnou zákeřná nemoc. Do posledních chvil se ale snažil bavit publikum.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hudební svět je v slzách. Ve věku 72 let zemřel zpěvák, bubeník a zakládající člen legendární slovenské kapely Modus Ľubomír Stankovský. Ve skupině začínala třeba také zpěvačka Marika Gombitová nebo Miro Žbirka. „S hlubokým zármutkem vám musíme oznámit, že nás navždy opustil náš nejbližší přítel, kolega a jeden ze zakladatelů Modusu Lubko Kyslík Stankovský,“ uvedla kapela na svém facebookovém profilu.

Sklíčka dotykov zná každý fanoušek

Populárního zpěváka s podmanivým hlasem podle informací webu NovýČas připravila o život rakovina, která mu postupně sebrala všechny síly. Nejen hudební svět jeho skon velmi zarmoutil. Ztrátou tebe jsme absolutně zdrcení a místo v našich srdcích, které patřilo jen tobě, už zůstane navždy prázdné. Děkujeme za všechno,“ vzkázala kapela Modus.

Všemi zbožňovaný zpěvák náhle skonal. Hudební nebe přijalo další velkou ikonu uměleckého světa

Stankovský se narodil v roce 1951 v Bratislavě. Vystudoval střední průmyslovou školu strojní a v roce 1967 spolu s Jánem Balážem a Mirem Žbirkou založil skupinu Modus. Největší úspěch kapely přišel ale až v roce 1984. Tehdy podle serveru Aktuality vydala skupina své páté album s názvem Najlepšie dievčatá, které obsahovalo i ikonický hit Ty, ja a môj brat.

Do posledních chvil bavil publikum

Celé generace fanoušků nejznámější song kapely, který nazpíval právě zesnulý zpěvák, doslova zbožňují. Pokud vám nepřijde název povědomý, není divu. Proslulá skladba se totiž vryla do paměti široké veřejnosti jako Sklíčka dotykov. Stankovský disponoval velkým hlasovým rozsahem a působil v kapele jako bubeník, takže byl někdy označován i za slovenského Phila Collinse.

S najhlbším zármutkom vás bohužiaľ musíme informovať, že nás navždy opustil náš najbližší kamarát, kolega a jeden zo…

Zveřejnil(a) Modus dne Sobota 9. března 2024

Všestranný hudebník spolupracoval také s Dežo Ursinym a se skupinami Prognóza, Burčiak a Provisorium. Hrál také ve skupině Elán a podílel se na hudebních projektech Milana Lasici, Júlia Satinského a Jara Filipa. V roce 2001 vydal své sólové album Nový Muž Zo Starých Čias. Navzdory těžké nemoci se podle slovenských médií do posledních chvil snažil bavit publikum. Jedno z posledních vystoupení měl na přelomu roku v Tatranské Lomnici.

Jaké další songy od zesnulého hudebníka znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články