Když začala krasobruslařka tancovat, všem se zatajil dech: Mít takový talent je hotový dar od Boha

Tato mladá krasobruslařka bere jen zlato. Její neuvěřitelný talent se ukázal hned při prvním seniorském vystoupení této hvězdy krasobruslařského světa.

krasobruslařské boty i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Alexandra Trusová je ruská krasobruslařská naděje, která na ledě předvádí neuvěřitelné věci. Podívejte se na záznam z jízdy, kterou vstoupila mezi seniorské závodnice. Tehdy patnáctiletá dívka nechala kanadské publikum v úžasu. Po její jízdě nikdo nepochyboval, že tato dívka dosáhne v tomto oblíbeném sportu na ty nejvyšší mety.

Překvapení v Kanadě

Na led Alexandra vstoupila v bílo-černém kostýmu a jako doprovod si vybrala píseň „Unstoppable“ od australské zpěvačky Sii. Na ledě pak dokázala, že je skutečně nezastavitelná. Jeden skok střídá druhý, náročné figury předvádí s neuvěřitelnou lehkostí a ani jednou nezaváhá. Její piruety jsou dokonalé, a když předvede hluboký záklon, že se zády téměř dotýká ledu, fanoušci šílí.

Mezi seniorky vlétla ve velkém stylu a ty se po jejím výkonu musely začít obávat. Alexandra Trusová si bezchybným výkonem zajistila nejen první místo v soutěži, ale hned tu vytvořila i nový rekord. Poprvé v jedné jízdě předvedla bezchybně hned dvě kombinace čtverného a trojného skoku. Z ledu se odporoučela za hlasitého potlesku.

Známá hysterka

Od jejího nezapomenutelného vstupu mezi seniorky už uběhlo několik let. Alexandra od té doby získala celou řadu medailí a stanovila několik nových rekordů na ledě. Také však ostatním dokázala, že se nehodlá spokojit s jiným než zlatým kovem. Známá se tak stala na zimní olympiádě v Pekingu i svým hysterickým výstupem. Přesto, že v olympijské jízdě předvedla hned čtyři čtverné skoky, zlato putovalo její ruské kolegyni Ščerbakovové.

„Každý má zlato, jenom já ne. Nenávidím vás, nenávidím tento sport. Už nikdy nevkročím na led. Tohle je neuvěřitelné,“ hystericky se rozčilovala Alexandra poté, co zjistila, že na ni zbyla „jen“ stříbrná medaile. Naštěstí svoji výhružku nesplnila a krasobruslení se věnuje i nadále. Pilně teď trénuje. Jejím cílem je stát se první ženou, která skočí paterný skok. Na její vstup mezi ženy se podívejte ve videu.

Jak se vám líbí tento neuvěřitelný výkon?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články