Malý krasobruslař okouzlil diváky silně emotivním vystoupením. Teď trénuje pod vedením kontroverzní ikony

Podívejte se na video krasobruslařského vystoupení tohoto talentovaného chlapce. V jeho repertoáru jsou všechny náročné krasobruslařské trojité skoky, vyjma jednoho.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruská krasobruslařská škola je vyhlášenou líhní talentů. Dokazuje to i dvanáctiletý Arseny Fedotov, který pochází z Moskvy a je také vítězem první řady dětské verze soutěže Dancing on Ice. Právě tento projekt už odhalil spoustu dětských krasobruslařských talentů. Elegantní sport, v němž se snoubí prvky tance, baletu i gymnastiky je velmi tvrdý k samotným závodníkům.

Vystoupení na soutěži bylo silné a dojemné

Arseny vyrůstá ve sportovní rodině. Jeho otec se věnuje basketbalu a jeho bratři stejně jako on propadli krasobruslení. V době, kdy vyhrál soutěž dětských nadějí ledního sportu, mu bylo pouhých osm let. Navzdory svému nízkému věku se však chlapec na ledě cítí velmi jistě a předvádí i ty nejobtížnější skoky a triky.

Na soutěži talentů bruslil na dojemnou skladbu We are beaten – we fly v podání dalšího mladého talentu, vítěze dětské verze show Hlas Danila Plužnikova. Porotce si krasobruslařská naděje okamžitě získala. Jeho vystoupení bylo neuvěřitelně silné a velmi emotivní. Diváci byli nadšení. Arseny vyniká velkou jistotou při trojitých skocích a ve svém repertoáru má všechny, vyjma Axela.

Jezdí ve stáji kontroverzní trenérky

V  jízdě ruské krasobruslařské naděje nechybí ani trojkombinace skoků, což je velmi obtížný prvek. Všechny skoky mají ideální rotaci, linii, výšku i délku. Doplňují je výtečné krokové pasáže i ladné piruety. V současné době Arseny trénuje pod vedením nesmlouvavé trenérky Eteri Tutberidzeové, jejíž drsné tréninkové praktiky jsou vyhlášené, ale také dost kontroverzní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ukázalo se to i při letošním olympijském závodu žen v Pekingu. Její svěřenkyně skončily na 1., 2. a 4. místě, když po dopingovém skandálu pohořela ve volné jízdě hlavní favoritka soutěže i tréninkové stáje Tutberidzeové. Obecně ale svěřenci této proslulé trenérské ikony dosahují mimořádných výsledků na světových krasobruslařských kolbištích.

Co říkáte na chlapcovo krasobruslařské umění?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla