Přišli jsme o báječného hudebníka a zakladatele oblíbené skupiny. Její nejznámější hit si zamiloval snad každý Čech

Bezvládné tělo zesnulého baskytaristy se našlo až po několika dnech. Podle informací pozůstalých se stal obětí tragické nehody, když hlídal kamarádův dům.

Muži nesou bílou rakev i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hudební svět zasáhla smutná zpráva. Zakládající člen kapely Train Charlie Colin nečekaně zemřel při tragické nehodě. Baskytaristovi skupiny, která se proslavila hity Hey, Soul Sister, Drops of Jupiter nebo Meet Virginia, bylo pouhých 58 let. Informaci potvrdila médiím hudebníkova sestra Carolyn Stephensová s tím, že zahynul poté, co uklouzl a upadl ve sprše, když hlídal dům kamaráda v Bruselu, uvedla agentura AP.

Náhlý skon hudebníka zdrtil jeho kolegy

Tělo baskytaristy, které nejevilo známky života, našli jeho přátelé, kteří se vrátili z několikadenního výletu. „Když jsem se seznámil s Charliem Colinem, zamiloval jsem se do něj. Byl to ten nejmilejší chlapík a strašný fešák. Pojďme založit kapelu, to je jediná rozumná věc, kterou můžeme udělat, řekli jsme si,“ zavzpomínala na svém instagramovém profilu zdrcená kapela Train.

Colin byl společně s Patem Monahanem, Robem Hotchkissem, Scottem Underwoodem a Jimmym Staffordem jedním z původních členů skupiny, která vznikla v americkém San Franciscu v polovině 90. let. Jeho jedinečná práce s kytarou nám pomohla, aby si nás lidé všimli. Vždy pro něho budeme mít v srdci místo. Vždy jsem se snažil držet si ho blízko, ale měl jiné vize. Jsi legenda, Charlie. Jdi okouzlit anděly,“ dodala kapela Train.

Z kapely odešel kvůli své závislosti

Zesnulý baskytarista studoval na Berklee College of Music v Bostonu a po vysoké škole hrál ve skupině Apostles se Staffordem a Hotchkissem. Nakonec se trojice přestěhovala do San Francisca, kde na začátku 90. let založila společně s Monahanem a Underwoodem skupinu Train. Colin se podle webu Variety podílel na prvních třech deskách skupiny, kterou nejvíce proslavily hity Drops of Jupiter, Meet Virginia a Hey, Soul Sister.

View this post on Instagram

A post shared by Charles Colin (@c.colin22)

Z kapely Colin odešel v roce 2003 kvůli neshodám, které měl s ostatními kvůli své závislosti na návykových látkách. „Charlie je neuvěřitelný baskytarista, ale hodně se trápil a způsob, jakým se s tím vyrovnával, byl velmi bolestivý pro všechny ostatní kolem něj,“ řekl tehdy televizi NBC Monahan. Baskytarista se pak přestěhoval do Bruselu, kde vyučoval na konzervatoři a skládal hudbu pro filmy.

Jak se vám líbí skladby kapely Train?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články