Zakopnul o svou kočku a málem kvůli tomu přišel o život. Bez pomoci byl 14 hodin

Jak přesně k dramatické nehodě došlo, si muž příliš nevybavuje. Všechno se odehrálo velmi rychle a najednou ležel v kaluži krve pod schodištěm. Svého kocoura ale z ničeho neviní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sdílet domácnost se čtyřnohým mazlíčkem někdy dává pořádně zabrat. Chlupáči ničí nábytek i koberce, otravují, když chcete mít klid, žebrají o jídlo a pletou se pod nohy, takže se stává, že na ně občas nechtěně šlápnete, případně o ně škobrtnete a letíte k zemi. Jednomu profesionálnímu hudebníkovi se málem stalo osudným, když zakopl o svou egyptskou kočku. Zranění, která muž po nehodě utrpěl, byla devastující.

Hudebník utrpěl vážná zranění

Všechno se seběhlo tak rychle, že ze samotné nehody si toho devětapadesátiletý Chris Rowley z britského Leicestershiru moc nepamatuje. Se svým bezsrstým kocourem Ericem Morecambem byli sami doma. Svému páníčkovi se ale jeho mazlíček připletl pod nohy v tu nejnevhodnější dobu. Když byl u schodů. „Hrál si, otřel se mi o nohu já jsem zavrávoral a pak už jsem ztratil rovnováhu,“ popisuje hudebník nehodu, při které spadl ze čtrnácti schodů.

Otřesený muž zůstal ležet pod schodištěm. Dramatický pád přežil jen zázrakem. Utrpěl totiž mnohočetná zranění, včetně zlomeniny krku, páteře, devíti žeber a praskliny v lebce, která způsobila krvácení do mozku – a krev se mu dostala i do plic. „Moc si toho nepamatuji, jen rychlý pád. Během několika vteřin to skončilo a byl jsem dole,“ vypráví Chris. Nemohl se hýbat, ale vážnost a rozsah svých zranění si v tu chvíli nebyl schopen uvědomovat.

Ležel pod schody 14 hodin

Hudebník ležel pod schodištěm v kaluži krve bez pomoci děsivých 14 hodin. „Měl jsem vybitý telefon a nemohl jsem vstát. Je to ten nejtěžší pocit, když jste fyzicky bezmocní a nemůžete prostě nic dělat,“ vzpomíná Chris na hodiny hrůzy, které prožil. Jeho žena Jackie ho našla až na druhý den, když se vrátila domů z práce. Kočičí naháč mu seděl na břiše. Muž křičel a sténal bolestí. Byla vyděšená a okamžitě zavolala záchranku.

rentgen mozku iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdravotníci přijeli během několika minut. Museli zraněnému hudebníkovi dát léky proti bolesti, aby s ním vůbec mohli hýbat. V té době manželé ještě nevěděli, jak rozsáhlá zranění pád způsobil. „Byla to obrovská bolest, uvědomil jsem si, že jsem také pořezaný na hlavě, všude jsem viděl krev a později mi řekli o dalších zraněních,“ uvedl Chris. Záchranná služba ho převezla na traumatologické oddělení, kde byl hospitalizovaný dva týdny.

Kocoura z nehody neviní

Z nejhoršího se hudebník téměř dostal, ale rekonvalescence bude ještě dlouhá. „Říkají, že to bude trvat šest až dvanáct měsíců, než se postavím na nohy,“ postěžoval si Chris, který se zatím neobejde bez dýchacího přístroje. Do nemocnice se vrací na kontroly a další zákroky. Kvůli zranění hlavy mu zatím na půl roku odebrali řidičský průkaz. Přichází o příjmy, protože ve svém stavu nemůže pracovat a koncertovat. Kocour podle Chrise za nic nemůže. „Je rozkošný a je ještě mladý. Neberu to ve zlém, prostě se to stalo,“ dodal.

Co říkáte na děsivou nehodu a zranění, které muž utrpěl?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články