Umělecká scéna truchlí. Herec z legendárního seriálu ve svých 95 letech naposledy vydechl

Na začátku své kariéry měl v úmyslu stát se právníkem, ale studium na univerzitě nedokončil. Po osudovém setkání se známým hercem se totiž dal na uměleckou dráhu.

smrt i Zdroj fotografie: iStock
                   

Umělecký svět se zahalil do smutku. Ve věku 95 let zemřel americký herec, moderátor a producent Terry Carter. Proslavil se zejména rolí v kultovním sci-fi seriálu Battlestar Galactica. Smutná zpráva se objevila na oficiální internetové stránce herce. Jeho syn Miguel Carter DeCoste později řekl médiím, že otec zemřel pokojně ve svém domě v centru newyorské čtvrti Manhattan.

Původně začal na univerzitě studovat práva

Legendární herec, který v padesátých a šedesátých letech bořil rasové bariéry, zemřel 23. dubna. Bližší informace rodina nesdělila. „Terry Carter, mezi jehož nejznámější role patří seržant Joe Broadhurs z televizního seriálu McCloud a plukovník Tigh ze seriálu Battlestar Galactica, zemřel pokojně doma 23. dubna,“ stojí na oficiálních webových stránkách herce. Veřejný pohřeb blízcí nechtěli, poslední rozloučení se uskutečnilo pouze v rodinném kruhu.

Obrovská rána pro fanoušky, zemřel uznávaný herec proslavený oblíbeným seriálem. Hold mu vzdávají po celém světě

Na divadelním jevišti se sice brooklynský rodák, jehož vlastní jméno bylo John Everett DeCoste, objevil už v devíti letech, ale svou kariéru původně směřoval jinam. Začal totiž chodit na práva na newyorskou St. John’s University, ale studium nakonec nedokončil. Jeho odhodlání změnilo osudové setkání s ostříleným hercem Howardem Da Silvou.

Byl prvním moderátorem zpráv černé pleti

Tehdy se totiž Carter rozhodl začít se věnovat herectví. „Byl to Howard, kdo mě přemluvil, abych se stal hercem. Je to on, kdo změnil můj život. Opustil jsem právnickou školu a začal jsem studovat na Howardově herecké škole,“ cituje vyjádření zesnulého herce z roku 2018 deník TheNewYorkTimes. V padesátých letech poznamenaných rasovou segregací se stal prvním moderátorem zpráv černé pleti na WBZ-TV Eyewitness News v Bostonu.

R.I.P Terry Carter 🇺🇸 American actor (Foxy Brown, McCloud, Battlestar Galactica) December 16, 1928 – April 23, 2024 (Age 95) #TerryCarter #battlestargalactica #foxybrown

Zveřejnil(a) Celebrity Death Watch dne Středa 24. dubna 2024

Jako herec a producent začínal v muzikálech na proslulé Broadwayi a později se objevil ve spoustě filmových a seriálových rolí, píše web TheHollywoodReporter. Velký úspěch přišel v sedmdesátých letech, kdy si zahrál v seriálech McCloud a Battlestar Galactica. Objevil se také v sitcomu The Phil Silvers Show nebo ve filmech Benji či Foxy Brownová. Jeho posledním snímkem byl akční thriller z roku 2010 Hamilton: V zájmu státu.

Co říkáte na kariéru herecké legendy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články