Fotbalový trenér zrušil trénink dorostenců v mrazivém počasí. Důvod jeho jednání vás dostane do kolen

Vychovat z náladových teenagerů slušné lidi, kterým nejsou lhostejní ostatní, je někdy složité i pro rodiče. Trenér středoškolských fotbalistů se s tím vypořádal na výbornou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fotbalový trenér středoškolského týmu nevštěpuje svým mladým svěřencům pouze to, jak nejlépe vyzrát nad soupeři, ale i hodnoty, které ocení v celém svém životě. Když město ochromily nebývalé přívaly sněhu, udělal něco nečekaného. Zrušil trénink v posilovně a namísto toho vyzval mladé fotbalisty, aby pomohli starším a nemocným sousedům odklidit závěje u jejich domů.

Namísto tréninku pomáhali sousedům

Hustá chumelenice, jež se valila na Pittsburgh v americkém státě Pensylvánie, přiměla trenéra Briana DeLalla k neobvyklému činu. „Vzhledem k očekávanému nepříznivému počasí byl pondělní posilovací trénink zrušen. Najděte staršího nebo postiženého souseda a odhrňte mu příjezdovou cestu. Neberte si za to žádné peníze – to je náš pondělní trénink,“ napsal svým svěřencům na platformě X.

Mladí hráči udělali přesně to, co po nich trenér chtěl. Vydali se do zasněžených ulic a v mrazivých teplotách pomáhali sousedům. „Posílali mi už od rána esemesky. Psali mi: ‚Trenére, už máme tři příjezdové cesty a teď jedeme na čtvrtou.‘ Není to asi činnost, nad kterou by jásali, ale udělali to pro své sousedy rádi. Mám štěstí, že trénuji skvělé děti, které sounáleží s místní komunitou a chtějí pomáhat,“ cituje trenéra sever Today.

Trenér zoceluje charakter dětí nejen na hřišti

Trenérova výzva se rychle začala šířit na sociálních sítích a internet zaplavily videa a fotografie mladých fotbalistů odklízejících sníh. „Žiji tady už více než 40 let a podobné projevy laskavosti jsou přesně tím důvodem, proč odtud nikdy neodejdu. Tito mladí chlapci ani netuší, jak moc pro mě něco takového znamená,“ řekl pro Today jeden z místních obyvatel Robert Klein. Nápad trenéra DeLalla ocenil i ředitel střední školy Joseph Villani, ale nepřekvapil ho.

„Je to skvělý trenér a vůdce, který učí své svěřence především charakteru, a to jak na hřišti, tak mimo něj,“ uvedl. Dorostenci si neobvyklý trénink docela užili. „Děláme správnou věc. S nevlastním otcem odklízíme příjezdové cesty našim starším sousedům už od mých 8 let. Je to skvělý pocit pomáhat lidem, kteří to opravdu potřebují,“ řekl šestnáctiletý David Shelpman. „Lidé se diví, že nebereme peníze, ale kvůli tomu to neděláme,“ dodal kapitán týmu Gavin Moul.

Co říkáte na nezvyklou výzvu trenéra?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články