Farmář si na kraji silnice všiml opuštěného kotěte. Po ošetření se ukázalo, že chlupatý tvor nebyl kočkou

U silnice našel opuštěné kotě, které si okamžitě odnesl na svou farmu. Poté si všiml, že se nejspíš nejedná o běžnou kočku domácí.

Opuštěně kotě i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Stále to jedno a samé téma. Opuštěná zvířata, která jejich majitel nechal napospas přírodě či ruchu města. Zvířata, která byla zvyklá na něčí domov a odpovídající zacházení. Přesně tito tvorové si potom v „divočině“ nevědí rady. Netuší, jak si ulovit potravu a postrádají milujícího pána. Naštěstí jsou mezi lidmi andělé, kteří se těchto opuštěných dušiček ujmou a vezmou si je do vlastní péče.

Farmář zachránce

Jedním takovým andělem je také farmář Elber Guzman. Ten vlastní farmu v Kolumbii v Jižní Americe. Již vzhledem ke svému povolání a stylu života jsou mu všechna zvířata velmi blízká. Má je rád již od útlého věku. Tomu napomohla také rodinná tradice farmaření. Elber byl odmala ve společnosti několika druhů zvířat. Navázal s nimi velmi přátelské vztahy, které trvají až dodnes.

Nicméně zpět k původnímu příběhu. Jednou Elber procházel celou farmu, když si u silnice povšimnul zuboženého klubíčka. Jakmile se přiblížil na menší vzdálenost, tak identifikoval malé tělíčko jako kotě. Na první pohled však na něm bylo něco zvláštního. Kotě bylo naprosto opuštěné a očividně odloučené od své rodiny. Farmář ani na minutu nezaváhal o svých dalších krocích.

Nebyla to kočka domácí

Když si kotě přinesl domů, tak si všimnul, že se nechová jako běžná kočka domácí. Nejprve svého nalezence pár dní pozoroval, a poté usoudil, že bude potřebovat pomoc s jeho identifikací. Elber proto kontaktoval tamní agenturu, která má na starosti ochranu životního prostředí. Zaměstnanci agentury se přijeli na koťátko podívat a došli k překvapivému závěru.

Zachráněné kotě opravdu nebylo mládětem kočky domácí. Po bližším ohledání se totiž přišlo na to, že jde o mládě pumy. Tomuto zjištění lehce napovídaly specificky tvarované uši. Bohužel nemůže malá puma u Elbera zůstat, jak bylo původně v plánu. Kotě bude nejprve převezeno na veterinární kliniku, kde podstoupí důkladnou prohlídku. Následovat bude speciální záchranná stanice.

Jak byste reagovali, kdybyste našli opuštěné kotě?

Zdroj: Interesting
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články