Mysleli si, že zachránili opuštěné a nemocné kotě. Vyklubalo se z něj speciální vlkodlačí plemeno

Mladý pár z USA je milovníkem koček. Mají jich doma několik, to, co je ale čekalo po pořízení Gracie ani jeden z nich nepředpokládal.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na celém světě existuje velké množství různých druhů koček. Můžeme narazit na kočky s dlouhou srstí, ale také naprosto bez srsti. Mladý pár z USA, Bree a Maine o tom vědí své. Oba dva jsou milovníci koček a tato vášeň je spojila. Co je ale čekalo s novým kotětem, to dokázalo překvapit oba dva. 

Objevili ji v místní kolonii

Jednoho dne v místní kolonii narazili na 2 opuštěné kočky, u kterých bylo na první pohled jasné, že jsou těhotné. Rozhodli se, že si je nechají. S odstupem jednoho týdne se oboum kočkám narodilo šest koťat. Všech 14 koček tedy mladý pár přijal jako nové členy své domácnosti a začal se o ně náležitě starat. S jedním koťátkem ale bylo něco v nepořádku. 

Kotě na sobě mělo místa, která byla naprosto bez srsti, ale zároveň místa se srstí, která měla naprosto neobvyklý a zvláštní vzor. Bree neváhala a kotě ihned odnesla k místnímu veterinárnímu lékaři na vyšetření. Jaké ale bylo jejich překvapení, když se dozvěděli, že kotě je naprosto zdravé.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Gracie Wolfcat (@graciewolfcat)

Jeho vzhled je způsoben tím, že kotě trpí vzácnou genetickou mutací, která je ale naprosto přirozená a kotě nijak neohrožuje na zdraví. Jedná se speciální plemeno, takzvanou kočku vlkodlačí. 

Během chvíle ovládla celý TikTok

Gracie, jak následně kotě pojmenovali, postupně ztrácela chlupy, které jí na určitých místech znovu narůstaly. Na některých ne. Pro Bree to bylo naprosto nepochopitelné, proto se rozhodla točit z jejich společného života videa. Ty následně umístila na virtuální síť TikTik, aby o tomto vzácném druhu informovala i ostatní lidi. Bree začala o vzácné mutaci zjišťovat více informací a zkontaktovala se i s ostatními majiteli tohoto vzácného plemene.

Video s Gracie, jak si hraje se svými sourozenci se stalo ihned populární. Během chvíle získalo více než 6 milionů zhlédnutí a více než 1 milion lajků. Ke vzniku mutace dochází křížením běžné kočky domácí a kočkou divokou. Bree také zjistila, že je naprosto přirozené, že Gracie bude každých 6 měsíců línat. Její srst potřebuje citlivý přístup a každodenní péči. Po konzultaci s ostatními majiteli také zjistila, že hodnota kotěte je kolem 3000 dolarů. Za dobrý skutek a zcela zdarma tedy Bree a Maine získali jedinečné a vzácné kotě.

Zdroj: Newsweek

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články