Dvouletý chlapec zachránil život svému bratrovi

Dvouletá dvojčata si po probuzení hrála s neukotvenou komodou, která se nakonec převrhla na jednoho z nich. Druhý z chlapců neztratil duchapřítomnost a bratra vyprostil.

i Zdroj fotografie: Unsplash.com
                   

Video, které se stalo virálním a obletělo celý svět, ukazuje dvojčata Brocka a Bowdyho, jak se po probuzení, zatímco jejich rodiče ještě spali, snaží vylézt na komodu v jejich dětském pokoji. Když se každý z chlapců pokusil posadit do jednoho z prázdných šuplíků, nevyhnuli se sesunu celého kusu nábytku a Brock byl pod komodou uvězněn.

i

Bowdy nejprve nereaguje, aby po chvíli se začne ze všech sil snažit pomoci svému bratrovi, a po dvou mučivých minutách ho opravdu vyprostí. Jako zázrakem byl Brock v naprostém pořádku a bez zranění.

Nic neobvyklého jsme neslyšeli, hájí se rodiče

K nehodě došlo v jednom z domů Utahu v brzkých ranních hodinách. „Nic jste neslyšeli, obvykle o chlapcích víme, chvíli neposedí a pořád dělají nějaký rámus, tentokrát ale byli potichu,“ řekl otec dvojčat Ricky Shoff pro CNN.

iZdroj fotografie: YouTube.com

Je s podivem, že během této děsivé nehody nikomu nic nestalo. Celý incident byl zaznamenán na kameru dětské video chůvičky, rodiče tedy mohli zpětně vidět, jak celá situace probíhala a jak statečně se jeden z jejich synů zachoval. „Je opravdu zvláštní vidět, jak Bowdy pomohl svému bráškovi,“ řekla matka.

Rodiče dvojčat našli odvahu pro zveřejnění videa

Rodiče nejprve váhali, jak naložit s pořízeným kamerovým záznamem celé nehody, pak se ale domluvili, že video zveřejní jako výstrahu ostatním rodičům. Vysvětlili, že se nejprve báli kritiky, ale nakonec vyhrála touha zvýšit povědomí o tom, jak se vyhnout podobným nehodám zejména v rodinách s malými dětmi.

i

„Sami jsme vždy byli velmi opatrní, takže nás nikdy nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát,“ dodali. Poznamenali také, že mnoho rodičů pravděpodobně dělá stejnou chybu a nemají nábytek připevněný ke zdi, proto je třeba šířit osvětu a přimět je, aby nezapomínali na bezpečnost a důsledně dodržovali doporučení výrobců, která vždy obsahují informaci o nutnosti kotvení nábytku ke zdi. Brockovi a Bowdymu se naštěstí daří skvěle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články