Dvouletý chlapec zachránil život svému bratrovi

Dvouletá dvojčata si po probuzení hrála s neukotvenou komodou, která se nakonec převrhla na jednoho z nich. Druhý z chlapců neztratil duchapřítomnost a bratra vyprostil.

i Zdroj fotografie: Unsplash.com
                   

Video, které se stalo virálním a obletělo celý svět, ukazuje dvojčata Brocka a Bowdyho, jak se po probuzení, zatímco jejich rodiče ještě spali, snaží vylézt na komodu v jejich dětském pokoji. Když se každý z chlapců pokusil posadit do jednoho z prázdných šuplíků, nevyhnuli se sesunu celého kusu nábytku a Brock byl pod komodou uvězněn.

i

Bowdy nejprve nereaguje, aby po chvíli se začne ze všech sil snažit pomoci svému bratrovi, a po dvou mučivých minutách ho opravdu vyprostí. Jako zázrakem byl Brock v naprostém pořádku a bez zranění.

Nic neobvyklého jsme neslyšeli, hájí se rodiče

K nehodě došlo v jednom z domů Utahu v brzkých ranních hodinách. „Nic jste neslyšeli, obvykle o chlapcích víme, chvíli neposedí a pořád dělají nějaký rámus, tentokrát ale byli potichu,“ řekl otec dvojčat Ricky Shoff pro CNN.

iZdroj fotografie: YouTube.com

Je s podivem, že během této děsivé nehody nikomu nic nestalo. Celý incident byl zaznamenán na kameru dětské video chůvičky, rodiče tedy mohli zpětně vidět, jak celá situace probíhala a jak statečně se jeden z jejich synů zachoval. „Je opravdu zvláštní vidět, jak Bowdy pomohl svému bráškovi,“ řekla matka.

Rodiče dvojčat našli odvahu pro zveřejnění videa

Rodiče nejprve váhali, jak naložit s pořízeným kamerovým záznamem celé nehody, pak se ale domluvili, že video zveřejní jako výstrahu ostatním rodičům. Vysvětlili, že se nejprve báli kritiky, ale nakonec vyhrála touha zvýšit povědomí o tom, jak se vyhnout podobným nehodám zejména v rodinách s malými dětmi.

i

„Sami jsme vždy byli velmi opatrní, takže nás nikdy nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát,“ dodali. Poznamenali také, že mnoho rodičů pravděpodobně dělá stejnou chybu a nemají nábytek připevněný ke zdi, proto je třeba šířit osvětu a přimět je, aby nezapomínali na bezpečnost a důsledně dodržovali doporučení výrobců, která vždy obsahují informaci o nutnosti kotvení nábytku ke zdi. Brockovi a Bowdymu se naštěstí daří skvěle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství