Neobvyklá dívka se narodila s bambulkou místo nosu. Dnes byste ji pravděpodobně nepoznali

Když se narodila, měla na svém obličeji velmi neobvyklý rys, který ji od ostatních vrstevnic odlišoval. Šlo o velkou červenou skvrnu na nose, kvůli které připomínala klauna.

Plačící dítě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se holčička jménem Loyd narodila, byl ji diagnostikován hemangiom. Jde o nezhoubný nádor, který se na pokožce objevuje ve formě větší červené skvrny. Kvůli tomu, že měla Loyd tuto skvrnu po celém nose a připomínala svým tvarem bambulku, připomínala malého klauna. Lékaři rodičům řekli, že se není čeho bát a skvrna za pár let zmizí. Aby její zmizení podpořili, předepsali holčičce několik léků a provedli několik procedur. Bohužel, skvrna stále nemizela, naopak se začala zvětšovat. 

Neměli velké naděje

Když rodiče viděli, že žádná léčba nepomáhá a znaménka se nezvětšuje, začali ztrácet naději na to, že by obrovská skvrna mohla někdy zmizet. Navíc měli obrovský strach o to, zda se skvrna nemůže rozšířit po celém obličeji a nějak ohrozit zdraví jejich holčičky. To ale nebyl jediný problém, který rodiče trápil. Velmi je mrzelo, že si z jejich dcerky dělali kolemjdoucí srandu a i když nic častokrát neříkali, bylo na nich poznat, že je vzhled holčičky pobavil nebo přinejmenším překvapil. 

Museli své holčičce pomoci

Loyd nevnímala svou skvrnu jako velký zdravotní problém, koneckonců ji nijak neomezovala a nebolela, šlo čistě o vadu na kráse. Co ji ale mrzelo a co nechápala, byla skutečnost, že se jí vrstevníci smějí. Dlouho ji dělala problém pochopit, že se od nich odlišuje a velmi ji to trápilo. Pro rodiče bylo prvním krokem začlenit svou dcerku do skupiny vrstevníků s podobnými problémy. Rodiče se připojili k různým komunitním aktivitám, kde byla jejich dcera schopná setkávat se s dalšími dětmi ve stejném věku. 

To jí pomohlo vytvořit si nové přátelství a získat oporu od lidí, kteří ji plně přijímali. Navíc rodiče začali s dcerou navštěvovat skupinové terapie, kde se mohla otevřeně vyjádřit o svých pocitech a zkušenostech. 

štětec a paleta iZdroj fotografie: Pexels

Pochopila, že na vzhledu nezáleží

Postupně si Lloyd začala věřit a nacházela novou vášeň v uměleckém vyjádření. Rodiče totiž zjistili, že ji velmi baví malování, a navíc je v tom opravdu dobrá. Posupem času se Lloyd stala sebevědomou a společensky angažovanou mladou dámou. Už se nebojí vyjadřovat svůj názor a stala se inspirací pro ostatní, hlavně pro děti, které se potýkaly s podobným problémem. A co se její skvrny na nose týká, lékaři měli pravdu. Po pár letech skutečně zmizela. Dnes ale Loyd ví, že i kdyby ji stále měla, vůbec by na tom nezáleželo, protože se má ráda taková, jakou je.

Co na tento příběh říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články